Liian uneliasta

mitkään meret eivät sua voi
pysäyttää, nyt tiedän
jokin saa minut hereille,

sinä, sait minulle näitä
sekopään ajatuksia, nyt
minä keräilen, näitä
elämän paloja,
mitä kaikesta on
enää jäljellä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos et muuta keksi, niin:
Haistapa vittu!

Äänestä
  • Koska täällä sensuroidaan asiallista tekstiä, minun täytyy sanoa aloittajalle uudelleen:
    Haistapa v i t t u !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


unelian kirjoitti:

mitkään meret eivät sua voi
pysäyttää, nyt tiedän
jokin saa minut hereille,

sinä, sait minulle näitä
sekopään ajatuksia, nyt
minä keräilen, näitä
elämän paloja,
mitä kaikesta on
enää jäljellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu