Kääpiöpinseri

Pinseripoika

Eli 2 vuotias terve pinseripoika etsii morsianta,asumme Mikkelin alueella.Koiralla on silmät ja polvet kuvattu.

Jos kiinnostuit ota yhteyttä 040 4127530

4

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kääkkäihminen

      Kääpiöpinsereistä näyttää olevan ylitarjontaa. Esimerkiksi facebookin kääkkäryhmässä yritetään myydä yli luovutusiän olevia pentuja ja luvataan jopa osamaksulla, etteivät pennut jäisi kotiin. Jos et jo nyt tiedä ihmisiä, jotka haluaa koirasi jälkeläisiä, jättäisin pennut teettämättä.

    • Kääkkämamma :)

      Samaa mieltä ylläolevan kanssa. Tai jos välttämättä haluaisit jälkeläisen koirastasi, mene www.skpin.com ja ilmoita uroksesi uroslistalle. Jos koirasi on hyvää jalostusainesta niin joku kyllä ottaa sen käyttöön. Omalla nartullani syntyi juuri pennut, kaikki jo etukäteen varattuja :)
      Mutta kyseisen kasvattajan pennut onkin kysyttyjä, omaa narttuani jonotin puolitoista vuotta.

    • Nääsvilleläinen

      En ole itse huomannut olevan mitään ylitarjontaa. Itse olen ainakin niin nirso ostajien suhteen, että ei pal kiinnosta kaikille kyselijöille myydä. Onneksi on kotona tilaa tämmöistä luovutusikään ehtinyttä pentua vielä ;)
      Sellaista termiä, kuin ''luovutusiän ylittänyt'' ei ole, koska on vain olemassa minimi-ikä milloin koiran saa luovuttaa (7 viikkoa) ja sen jälkeen sille ei ole ylärajaa ;)
      Toki vuosikasta lienee turha pentuna myydä.
      Kääpiökoirilla, eikä koirilla yleensäkään, ole tasan mitään merkitystä sillä missä iässä pentu luovutetaan.

    • -karski

      Olen itse kääpiöpinserin omistajana huomannut yllämainitun ylitarjonnan, mutta minultapa löytyy tähän selitys. Armeija. Niin mikä moni miettii? Armeija. Kääpiöpinserini, karski on alkanut nimittäin kasaamaan koira-armeijaa, jonka avulla hän aikoo vallata maailman. Arvojärjestys onkin jo kaikille selviö, mutta kerrataanpa se vielä, eli ylipäällikkö Karski johtaa armeijaa, oikeana kätenään talvikkomme kenraali Nani, muut Kääkät johtavat pienempiä rykmenttejä, Sotilaina toimivat Dobermannit ja Rottwailerit, Corgit puolestaan toimivat kääkkien ratsuina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      379
      9953
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      94
      6298
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      390
      5981
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4371
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3672
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      87
      3248
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      93
      3215
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      6
      2966
    9. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      63
      2939
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      2912
    Aihe