Kääpiöpinseri

Pinseripoika

Eli 2 vuotias terve pinseripoika etsii morsianta,asumme Mikkelin alueella.Koiralla on silmät ja polvet kuvattu.

Jos kiinnostuit ota yhteyttä 040 4127530

4

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kääkkäihminen

      Kääpiöpinsereistä näyttää olevan ylitarjontaa. Esimerkiksi facebookin kääkkäryhmässä yritetään myydä yli luovutusiän olevia pentuja ja luvataan jopa osamaksulla, etteivät pennut jäisi kotiin. Jos et jo nyt tiedä ihmisiä, jotka haluaa koirasi jälkeläisiä, jättäisin pennut teettämättä.

    • Kääkkämamma :)

      Samaa mieltä ylläolevan kanssa. Tai jos välttämättä haluaisit jälkeläisen koirastasi, mene www.skpin.com ja ilmoita uroksesi uroslistalle. Jos koirasi on hyvää jalostusainesta niin joku kyllä ottaa sen käyttöön. Omalla nartullani syntyi juuri pennut, kaikki jo etukäteen varattuja :)
      Mutta kyseisen kasvattajan pennut onkin kysyttyjä, omaa narttuani jonotin puolitoista vuotta.

    • Nääsvilleläinen

      En ole itse huomannut olevan mitään ylitarjontaa. Itse olen ainakin niin nirso ostajien suhteen, että ei pal kiinnosta kaikille kyselijöille myydä. Onneksi on kotona tilaa tämmöistä luovutusikään ehtinyttä pentua vielä ;)
      Sellaista termiä, kuin ''luovutusiän ylittänyt'' ei ole, koska on vain olemassa minimi-ikä milloin koiran saa luovuttaa (7 viikkoa) ja sen jälkeen sille ei ole ylärajaa ;)
      Toki vuosikasta lienee turha pentuna myydä.
      Kääpiökoirilla, eikä koirilla yleensäkään, ole tasan mitään merkitystä sillä missä iässä pentu luovutetaan.

    • -karski

      Olen itse kääpiöpinserin omistajana huomannut yllämainitun ylitarjonnan, mutta minultapa löytyy tähän selitys. Armeija. Niin mikä moni miettii? Armeija. Kääpiöpinserini, karski on alkanut nimittäin kasaamaan koira-armeijaa, jonka avulla hän aikoo vallata maailman. Arvojärjestys onkin jo kaikille selviö, mutta kerrataanpa se vielä, eli ylipäällikkö Karski johtaa armeijaa, oikeana kätenään talvikkomme kenraali Nani, muut Kääkät johtavat pienempiä rykmenttejä, Sotilaina toimivat Dobermannit ja Rottwailerit, Corgit puolestaan toimivat kääkkien ratsuina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      69
      3110
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      34
      1982
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      280
      1590
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      104
      1554
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      261
      1213
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      26
      1118
    7. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      87
      1101
    8. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1064
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1040
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1023
    Aihe