Auttakaa ! ! ! !

biggirl

Eli mun ongelma on tälänen: mä olen tosi ihastunut yhteen poikaan mut mä oon vähä ylipainonen ni se poika hukkuis mun alle. Mut mä haluisin laihuttaa... sen pojan takii. Oon nähnyt sen monesti unis ja ain ku mä herään mä ne haluu uskoo et se oli unta. Nii se poika on anorektikko...ja välil must tuntuu.. et mä haluisin sen kropan :/ Must tuntuu et se ei haluu mua !! mut toisaalt mun kaveri kerto et se on vähä kattellu mua. Siis ei se kaveri vaan se poika :D mut asiaan ! --> Mä olen 148 cm pitkä ja painan 72 kg en harrasta mitään, enkä halua harrastaa mitään !! Mut kyl joku laji vois olla ihan ok. mut mitähän se poika aattelee. Kertokaa mitä voin tehä kropalleni ? Syön usein mäkkärissä ynnä muussa sellaisissa.

2

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haluun vaan auttaa.

      Ensinnäkin aivan sama, mitä haluat harrastaa. Jos haluat laihduttaa, niin ala kävellä tai hölkätä. Mäkkärissä syönti on ihan ok laihduttajallekin, ellei sitten ole joku 0-rasvaprosentin tavoittelija. Kuluta enemmän kuin syöt. Jos syöt mäkkärissä, niin sitten lisää liikuntaa.

      Kontaktia kontaktia. Jos se poika on anorektikko, niin sittenhän teillä on molemmilla ongelma. Et oo kauheen pahasti ylipainoinen, joten uskallusta kehiin.

      Jos et haluu harrastaa mitään, kuten kävelyä, niin omapahan on ongelmasi. Ei tarvii sitä täällä suomi24:ssä itkeä. Ostat sitte pizzaa ja makaat sohvalla yksin.

    • Tyttö98

      Jos oikeesti haluut laihtua, et onnistu jos et tee asialle mitään.
      Suosittelen et alotat ihan pienistä asioista, esim. kävelet lyhyet matkat, ettei aina tarvi pyytää kyytiä. Sit ku oot tottunu kävelemiseen, alota vaikka muutaman kerran viikossa hölkkääminen. Alota vaikka ihan pienestä matkasta, esim yhestä kilometristä. Sit voit alottaa vaikka päivittäin hölkkäämisen.
      Vähennä ekaks mäkkärissä käymistä ja ala pikkuhiljaa syödä kunnon kotiruokaa. Vaikka se ei oo yhtä hyvää, se on oikeesti paljon terveellisempää ja se auttaa sua laihtumaan.
      Ala myös kattoo mitä juot. Jos juot paljon kokista, vaihda zerokokikseen tai light-kokikseen. Yritä vähentää limsan juomista ja vaihda tilalle vaikka makee vissy.
      Mee rohkeesti joku päivä puhumaan sille pojalle, äläkä vaan oota että se ilmestyis sun nenän eteen rukoilemaan sun rakkautta.
      Tsemppiä sulle !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe