Muistaako kukaan kirjasarjaa, jossa on pääosassa ja minäkertojana tyttö, joka piti itseään pulleana ja ulkopuolisen silmissä vaikutti melko syömishäiriöiseltä (tytön kilojen ympärillä tarina paljolti pyörikin). Kuvioissa oli paljon mukana myös paras kaveri.
Suomessa näytettiin tv-sarjaa tästä joskus 2003 (ihan heitto), pääroolissa oli joku hieman punertavahiuksinen pisamainen tyttö. En millään saa päähäni mitään henkilöiden nimiä tms että googlauksesta olisi jotain hyötyä, joten arvostaisin jos jollekin tulisi mieleen mitä haen takaa! :-)
Lasten/nuorten kirjasarja hakusessa, siitä tehtiin tv-sarjakin
termos
0
88
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1214079
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413213- 2372912
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?432442- 361714
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241506Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411496- 141381
- 181355
- 221281