Seropin koko

Minkähän kokoinen mahtaa tulla pennusta jonka emä on n.46cm ja isä yli 60cm? Pentu on uros.
Ei toki voi millään tietää lopullista kokoa mutta jotain arviota?
473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sanotaan että jos tassut ovat isot niin koirasta tulee iso.Minulla on sakemanni millä ei ole papereita ja tassut on kun pienellä karhunpennulla.Koirasta pitäisi tulla iso.

Äänestä

Minä veikkaisin, että jotain 55 cm.

Äänestä

MITEN ? olet hankkinut koiran, etkä ees tiedä millanen siitä tulee ?

HUH HUH.

Äänestä
  • Järjen valo päälle vaan itselles. Osaatko ite muka ennustaa minkälainen seropista tulee? :D

    HUH HUH hei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seropi- kirjoitti:

Minkähän kokoinen mahtaa tulla pennusta jonka emä on n.46cm ja isä yli 60cm? Pentu on uros.
Ei toki voi millään tietää lopullista kokoa mutta jotain arviota?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu