Miksi annatte miehet

kärsikää itse, ei la

uuden suhteen pompotella omia lapsianne ja exää? Jos haluatte pompotusta heille, miksi ette tee sitten itse sitä? Laitatteko uuden naisen asialle?
Eihän ne exätkään pompottele miesten uutta naista ja sen penskoja.

15

232

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin se vaan menee

      nehän on juuri ne exät jotka pompottelee, miehellä lapsineen ja uusine kumppaneineen tuskin on siihen tarvetta... exät kuvittelevat omaavansa eri oikeuksia toisten elämään lastensa varjolla, ja katkeraa on huomata, että miehen elämä uusine kumppaneineen menee etenepäin omia latujaan exän kettuiluista ja kateudesta huolimatta...

      Olisikohan aika keskittyä siihen omaan elämään myös teidän exien...

      • Poikia kasvattanut

        Minkälaisia nyhveröitä me naiset oikein kasvatamme pojistamme:(
        Eikös nämä mainitut "miehet" exineen ja nyksineen ole kuitenkin jotakuinkin naisten kasvattamia. Siis menkäähän hyvät taistelevat kotkat hieman itseenne ja kasvattakaa omista pojistanne kunnon miehiä, jotka osaavat arvostaa parisuhdetta ja lapsiaan...Kenenkään ei sitten tarvitse pompotella ketään.


    • sydänsirpaleena

      Miesystävällä on erittäin hyvät välit ex.sä, lastensa äitiin. Ovat päivittäin tekemisissä. Me emme taas näe päivittäin. Miehen ex.llä on parisuhde ja lapsi uuden kumppanin kanssa. Joskus ex.n. auttaminen menee meidän suhteen edelle.

      Useampi viikko meni niin, että emme "ehtineet" tavata. Loukkaannuin ja halusin laittaa suhteen poikki. Oli tiukan keskustelun paikka. valitettavasti, emme ehtineet keskustella kuin hetken, koska miehen piti lähteä kuskaamaan ex.ää.

      Itselläni on tunteita miestä kohtaan, mutta koen tulleeni laiminlyödyksi ja toisarvoiseksi. Ilmeisesti tämän miehen sydämeen ei mahdu ykkössijalle muuta naista kun tämä ensirakkaus ja lasten äiti. Surullista. Mies on kuitenkin muuten hyvä ja ansaitsisi täyden rakkauden, kuten itsekkin ajattelen ansaitsevani.

    • niinuin teillekin

      Just näin! Miehet hoi, puolustakaa lapsianne ja lastenne äitä! Se ei olehäpeä, häpeä on se että annatte uusikon kiusa lapsianne ja lastenne äitiä. Äiti on lapsille kuitenkin rakas.

    • sopppuli

      Mies on vetänyt linjan siihen, että lapsia käy tapaamassa ei ex:ää vaikka hänen naamaansa joutuukin siinä samassa katsomaan. Ex olettaa että mies on käytettävissä 24h vuorokaudessa ja se aiheuttaa katkeruutta ja riitoja heille.

    • pompotipom

      Emme pompottele.
      Asumme poikien kanssa onnellisesti uudessa perheessämme.
      Nykyisellä ei omia lapsia siis voimme aloittaa puhtaalta pöydältä.
      Pojat tulee uuden äidin kanssa, joka on nuori ja pitkäpinnainen, jopa paljon paremmin toimeen. Eivät kaipaa kalkattavan mutsin luo niin usein.

    • miehet kunnioitaa ex

      Miehet pelkää että laastarisuhde jättää, eikä ole enää kodinhoitajaa.

      Monesti se uusi suhde määrää mitä mies saa tehdä ja pitää häntä tossunalla.
      Uudet suhteet on erittäin kateellisia ja kakeria ja exä on hänelle suuren suuri uhka. Eikä syyttä uhka se exä on, hänellä on valttikortit kädessä, ne lapset. Hih

      • Kiitos Lissu!

        Tässähän sen tuotkin itse esille. Exät kyykyttää, pompottaa, uhkailee ja kiristää valttikorteillaan, lapsilla ex-miestään.


      • huhuhuh
        Kiitos Lissu! kirjoitti:

        Tässähän sen tuotkin itse esille. Exät kyykyttää, pompottaa, uhkailee ja kiristää valttikorteillaan, lapsilla ex-miestään.

        AIVAN! Ja Lissu sanoo sen suoraan: lapset ovat valttikortteja = pelinappuloita, joiden avulla ex voi uhkailla. Ja vielä ylpeilee sillä.

        Uskomaton tyyppi.


    • onnen ydin perhe

      Meillä ei ole koskaan pompetlleet, kun keilsin heidän tulemisen meille ja olevan missään tekemisissä meidän kanssa, Se on kannattanut, ei ole tarvinnut koskaan pelätä lasten puolesta, että ajatusmaailma menee kieroon tai muuten tulee lisä ongelmia. Meidän lapset ei koskaan saaneet mennä isän luokse sillon, jos siellä oli joku nainen. Ei ksokaan.

      En voisi kuvitella, millaisia olisivat lapset jos olisivat joutuneet pakosta näkemään isän naiset huh huh.. en varmaan enää tuntisi lapsiani eikä he minua. En voisi olla missään tekemisissä lasten kanssa, jos olisi n pajkoettu heidät antamaan isän ja ventovieraiden naikosetn sekaan. Olisi minua hävettänyt katsoa lapsiani silmiin, että vapaaaehtoiseti antaa lasten saada huonoja vaikutteita.

      Nyt lapse kiittää että olen maailman paras äiti. Se on suuri kiitos, että on tehnyt kaiken oikein.

      Kun näitä lukee täällä juttuja, voi olla vain tyytyväinen, että omat lapset ei koskaan ole joutuneet kärsimään moista kohtelua ulkopuolislta isän naisilta. Saaneet rauhassa kasvaa eikä meitä ole koskaan meidän kuullen haukuttu, katkerat naikkoset on jättäneet meidät pakosti ruhaan, siitä kiitos myö ex miehelle, joka esti heidän pääsyn meille.

    • liikaa nähtyä

      te lasten äidit pompottelette kyllä isää mielin määrin ja sekin siksi kun isä on löytänyt uuden mutta lasten äiti ei. ovat vaan niin saatanan kateellisia. vituttaa kun äitejä paapotaan monella tapaa, muka ajattelevat lasten parasta kun omaa etua ajavat koko ajan. isät ne on ketkä ajaa enemmän lasten etuja kun äidit erotilanteissa. eikä äiti voi kieltää lapsia menemästä isän luo jos sillä on nainen siellä, kyllä se isä ottaa vastuun ja tietää onko soveliasta että lapset tulevat. niin väärin mikä valta muka äideillä on, isät ei niillä ole enempää kun teilläkään......lastenvalvojalta saa sitten apua jos toinen ottaa enemmän valtaa. säästäkää kaikki viestit.

    • niinpä.n

      Jos olet alkanut seurustelusi vielä naimisissa olevan kanssa ,voit olla varma että lapset jotka ymmärtää sen vihaavat sinua ja se tulee olemaan seinä teidän välissä.ET kai voi kunniotusta ja hyviä välejä odoottaakaan ja ei niillä ole mitään haluja tulla teille.Mikä on aivan ymmärrettävää

    • olen äiti, sillä sel

      Meillä miehen exä suuttu kun käskin hänen kersojen kutsua mua äidiksi meillä ja ulkosalla ollessa. Se rääväsuu oikein hermostu ja soitti häirikköpuhelun mun miehelle, että niin ei saa tehdä!! Aika outo mimmi vai mitä? Miksei, jos kerran olen naispuolinen ihminen tässä perheessä, olen äiti ja sillälailla lapset isin vaimoa kutsuu. Ei se mua haittaa vaikka kuin riehuisi moinen akka, on muuten aina haukkumassa mut mitä välii. Kyllä minä vaadin että olen äiti siinä missä se eukkokin. Mitä mieltä ootte miehen exän käytöksestä?
      Sitä paitsi lapset ovat niin pieniä parivuotias on nuorin, että helposti omaksuu sen että sanovat mua äidiksi, sehän on luonnollista. Minusta tuntuu tosi kivalta, kun exä reihuu... oon kyllä vahingoniloinen, mutta niin on muutkin.

      • lissu mielipuoli

        Minusta tuntuisi tosi kivalta, kun sinun nettiyhteytesi menis poikki vaikka viikoksi.;D :D :D


    • kurja juttu todella

      Miehet pelkää jäävänsä yksin eikä ole enää sukanpesijää ja kodinhoitajaa, siksi he antavat naikkostensa pompotella. Mutta sellainen ei ole isä, joka nataa naisten kiusata lapsiansa ja exää, ennemmin pitää laittaa naikkosille luu kurkkuun.

      Perheenrikkoja ei ymmärrä mitä tekee, miehen pitää se jyrkästi sille sanoa, tai sittten onkin parempi että isä hylkää lapsensa, ei tarvi tulla kiusatuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe