Mistä johtuu että roskapostia tulee koko ajan vaikka netin käyttö on neuroottisen paranoidisen tarkkaa. Enkä jaa osoitetta epämääräisille sivuille ja tietoturvakin on kunnossa.
Hotmailin täytyy itse luovuttaa tietoja muuta selitystä ei ole.
hotmail/roskaposti
6
550
Vastaukset
- f.e.dzerzhinsky
Hotmailissa on huippuhyvä roskapostinsuodatus ainakin kun käyttää sähköpostiohjelmaa. Kahta roskapostia ei tule samasta osoitteesta.
http://windows.microsoft.com/fi-FI/windows-live/essentials-other-programs- ap.
Okei. Jos nyt perustan uuden hotmailin niin se huippuhyvä roskapostinsuodatus jättää norsun mentävän aukon roskapostille.
Selitä se. - f.e.dzerzhinsky
ap. kirjoitti:
Okei. Jos nyt perustan uuden hotmailin niin se huippuhyvä roskapostinsuodatus jättää norsun mentävän aukon roskapostille.
Selitä se.Valitse sähköpostitilillesi joku ei kovin helposti arvattava nimi ja älä jaa sähköpostiosoitettasi mihinkään, varsinkaan millekkään keskustelupalstoille.
Hyvä roskapostisuodatus jollainen Hotmailissa on, on kuitenkin hyvä väline roskapostia vastaan jos osoite on vuotanut jonnekkin. Minulla on vuosia vanha Hotmail osoite ja sähköpostiini tulee joskus roskapostia mutta ne menevät automaattisesti roskapostikansioon ja niinkuin jo kerroin niin kahta roskapostia ei tule samasta osoitteesta kun on merkannut roskapostiksi.
- vapunen
Myös Gmailissa on hyvä roskapostisuodatin. Ainakin minulla se tunnistaa kaikki mahdolliset roskapostit nopeasti ja jos ei tunnista, niin merkitsen, että tämä on roskapostiviesti.
- sinappiporsas
No, mullepa ei tule roskapostia kahteen hotmail-tiliin eikä neljään gmail-tiliin, mistäköhän johtuu vaikka useimmat on yli 5 vuotta vanhoja tilejä. Varmaan siks kun en ole rekkautunut niillä mihinkään. Suoli24-postit joita niitäkin on useita, on rekkauksia varten joten menkööt paskat näihin laatikoihin joita ei tule edes koskaan luettua.
Luukkuun tulee roskapostia vaikka sillä en ole tehnyt yhtään mitään, varmaan maikkari myy osoitetietoja rahasta
- Hakkis63
Järkyttävästi tulee päivittäin roskapostii. Mikään ei auta. ????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672