Kuka teistä on ollut pyöräreissulla gotlannissa? Itselläni olisi tarkoitus ensi kesänä lähteä, ja nyt kaipaan teiltä jo kokeneilta reittivinkkejä, majoitus vinkkejä, osa yöt teltassa. Kertokaa kaikista kokemuksistanne. sen verran olen päättänyt, että pyörän ja vermeet vuokraan visbystä. Kauanko olitte, millaisia matkoja päivässä, paljonko rahaa yhteensä meni jne..
Kiitosta vastanneille!
gotlanti pyörällä
1
478
Vastaukset
- muistoja
No jopas palaa mennyt maailma mieleen. Olimme vuonna 1982 pyöräilemässä Gotlannissa. Taisimme olla kolme yötä perillä. Kun laiva - puolalainen lautta, jossa meillä oli kansipaikat - pääsi satamaan, alkoi kaatosade, jota jatkui pitkälle seuraavaan päivään. Pyöräilyt jäi aika vähiin, koska likomärkää telttaa ja makuupusseja ei voinut pakata. Parina päivänä pyöräiltiin muutaman 10 kilsan päässä Visbystä. Kauniita maisemia, tasaista maastoa, ok. Paikka on ruotsalaisten suosittu matkailukohde, joten yöpymispaikat ovat varmaan hyvin varattuja. Hintataso oli jo ammoin korkea. Jos et ole vielä käynyt Ahvenanmaalla, voisit kokea suunnilleen saman siellä, myös turistihinnat ja opastetut pyöräreitit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085541
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954821Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3682215- 1172051
- 1071797
- 2561577
- 3711318
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591151- 2211123