Moiks,
Sillon tällön oon kohdannu kummituksia tai henkiä tai mitä ne nyt onkaan, ja siis uskon niitten olemassaoloonki täten.
Yleensä henki/kummittelukokemuksen yhteydessä saan jonkinlaisen sähköiskun/sähköiskuja aivoihini. Vahvimmillaan sähköiskun yhteydessä olen nähnyt näynkin. Nämä sähköiskut eivät ole yleensä mitenkään kivuliaita vaikka eivät nyt erityisen miellyttäviäkään.
Onko muilla vastaavia kokemuksia tällaisista "sähköiskuista" kummituskokemusten yhteydessä? Joskus saan, harvoin, tämmöisen lievän sähköiskun vaikka en koe kummituksen olevan lähellä. Onkohan silloinkin vaan jonkinlainen kummitus lähettyvillä vaikka en sitä muutoin aistikaan? (ei sitä että haluaisin..... yritän pysyä niistä erossa niin paljon kuin mahdollista...)
Sähköiskuja aivoihin -mitä tarkoittaa?
9
459
Vastaukset
- xfytry
Ihan tavallisia etenkin nukahtamisen yhteydessä jos aloittaa masennuslääkityksen ja käyttää niitä sitten epäsääännöllisesti tai lopettaa kokonaan.
Symptoms described as "brain zaps", "brain shocks", "brain shivers", "head shocks", or "cranial zings" are withdrawal symptoms experienced during discontinuation (or reduction of dose) of antidepressant drugs
http://en.wikipedia.org/wiki/SSRI_discontinuation_syndrome - sulokani
Joo mutta tuppaavat olemaan vahvoja juuri haamukokemusten yhteydessä nuo sähköiskut, ja lähinnä kysyisin onko muilla ollut vastaavaa kokemusta.
En oo ikinä syönyt oikein lääkkeitä, nuorempana penisilliinejä joitain kuureja ja buranaa kerran viidessä vuodessa.- db
On. Nukkuessa / meditoidessa kolmas silmä aktivoituu. Ensimmäisillä kerroilla kirjaimellisesti tuntui sähkövirranomainen tunne pään sisällä. Jos sulla on jotain kokemuksia niiden kanssa niin varmasti joku/jokin yrittää saada kontaktia/herätellä sua.
- Erkki
Öh, tuola on toinenkin keskustelu sähköiskuista aivoissa. Niitä tulee ihmiselle, jolla on niskat/hartiat jumissa ja veri ei kierrä kunnolla. Aivoihin tulee hapenpuute. Joka tarkoittaa myös sitä että voit nähdä mitä vaan, koska se vaikuttaa myös näköön.
- pills
Sähköiskutuntemuksista päässä kuvaavat myös SSRI-lääkkeiden käyttäjät kun ovat aloittamassa tai lopettamassa lääkitystä... Niistä lääkkeistä tulee sellaisia vieroitus- ja aloitusoireita...
- :))
henget ovat olemassa vaikka olisi kuinka loogine ajattelu. kaikki jännitystila ja pelko ja hermostuneisuus o haitta eikä etu.
melko jännittäjä saapi olla jos saa aikaa hapepuutetta aivoissa. itellä o jopa toine hartia kasvanu isommaksi kui toine ku o kireämpi kui toine puoli ku o selkä kasvanu vinoo.
yhdistä tuo kaikki omaa järkeesi nii ymmärrät. tosi ihmiste tautilista o melko käsittämätö jos o autoileva ammattikuski ymmärtämättä tehä muuta kui ajaa autoo.
enne kui tulee hapepuute tulee migreeni. jos istuu rauhassa nii säätöö tapahtuu melko kivuttomasti eikä tarvi uskoa henkienkää olemassa oloo etukätee vaa katsoo rauhassa. - m p
Itselläni oli "sähköiskuja aivoihin", kun oli kaularangassa välilevyn pullistuma.
- Näin on
Jos tuntuu "mustalta" sähköiskulta, on kyseessä negatiivisen energian hyökkäys. Ei ole kummitus, vaan demoni, joka on naamioitunut haamuksi.
- Einar Pilepsia
Kyse voisi olla epilepsiasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708