vai eikö ole

onko olemassa turvallista selainta??? kenties ie,opera vai kenties joku muu??? ie:n ja operan hyvät ja huonot puolet,,,kommentteja ,kiitos!!!
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Annetaan olla jatketaan sitten kun kesä on ohi.

Äänestä

Ie ei kannata käyttää ainakaan mihinkään muuhun kuin päivityksien hakuun microsoftin sivuilta. Ie:stä löytyy koko ajan tietoturva aukkoja ja koneesi on koko ajan suojatta. Täälläkin on jatkuvasti kyselyitä tietoturvaan johtuen ja suurin osa niistä johtuu kun käytetään ie selainta. Mitä vähemmän tietää suuremmalla syyllä kannattaa alkaa käyttää muita selaimia kuten opera, mozilla ja muitakin on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turvallinen selain??? kirjoitti:

onko olemassa turvallista selainta??? kenties ie,opera vai kenties joku muu??? ie:n ja operan hyvät ja huonot puolet,,,kommentteja ,kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu