Hei, kuka tietää mistä voisi hankkia (netistä tai kaupasta) aakkoset julisteen. Poika lähtee esikouluun ja olisi kiva jos saisi seinälle aakkoset julisteen. Jossa jopa isot ja pienet kirjaimet. Olen nähnyt vain ulkomaalaisia julisteita, jossa harhaanjohtavasti on aina engl.kielinen kuva. Esim. Mm "Monkey" jne jne. Kiitos avusta!!!
Aakkoset juliste (suom.kielinen)??
2
433
Vastaukset
- fghjkjuiytf
helsingissä mm. wsoy:n tai otavan myymälöistä löytyy, myyjältä kysymällä tai opetusmateriaali osastolta :) sieltä voi löytyä paljon muutakin mielenkiintoista :)
kiva nähdä lapsen koulutaipaleen alkamisesta kiinnostunut äiti, teitä on nykyään harvassa :) ''kyllä koulu hoitaa'' - tyyppistä ajatusmallia on niin paljon nykyään liikkeellä :) hienoa ! :)
eli jos helsingin suuntaan pääset niin wsoy löytyy bulevardilta ja otava seuraavalta poikkikadulta etelään päin, taisi olla uudenmaankatu :)
t. eskariope helsingistä Vinkki: Voit tehdä itse. Ei kaikkea välttämättä tarvii ostaa kun voit tehdä Aakkos-julisteen itsekkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1746686Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1053146Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041865Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am621649- 181524
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?361354Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111310- 621210
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151203Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143