Yksi omituisia neuvojaan tyrkyttävä naisihminen on alkanut ottamaan kupoliin. Itse hän ei edes huomaa olevansa kaikkitietävä neuvoja. Sitä hän ei tiedä, että neuvonsa ovat muiden silmissä naurettavia. Tähän asti olen antanut tulla ja mennä, mutta nyt tuli mitta täyteen. Sanoin, ettei ihmiset tykkää kun pyytämättä neuvotaan. Siitä tämä niin viisas muljautti asiat ylösalaisin. Neuvoja olinkin minä, kuka en koskaan puutu hänen asioihinsa mitenkään. Itse kylläkin saattaa tulla pyytämättä kertomaan mikä on oikea tapa nostaa koira autoon ja niin edelleen. Itse tämä kantaa isokokoisen koiransa portaissa ja kehoittaa [vaatii] muitakin tekemään niin. Taustalla oma teoria asian tärkeydestä. Kuten asiaan kuuluu, tämän naisen oma koira on se jokin erikoinen. Ihan tavallinen pentu, ei mitenkään tai ihan yhtä ainutlaatuinen. Oma ja edellinen koirani on tasapainoinen ja rauhallinen. Hyvällä tämä ei ota vastaan kehoitusta olla puuttumatta minun asioihin, enkä viitsisi näpäyttää. Meinaan jos näpäytän niin näpäytän verbaalisesti niin, että se tuntuu.
Yli-innokas neuvoja kimpussa
6
209
Vastaukset
- Wins4ton
Tuollaisia kärttyisiä emäntiä aina löytyy, joten jätä omaan arvoonsa koko lady.
- voimia valuun
Noita typeryksiä sitten riittää. Koita olla ettet olisikaan ja alä anna tuommosen häiritä elämääsi. Katsos kun joillakin meneenosti niin johonkin se paha olo on purettava. Kohteena olet sinä.
- ei kivaa
hönö mikä hönö
Juu, hössöttämisestä päätellen tainnut mopo karata, ja tulla koiranpennusta vauva, sietääkin napauttaa takaisin...
- diplomaattisempaa
On siinä kyllä se, että ei pennulle tee hyvää rampata rapuissa. Monille isoille sekä pitkäselkäisille roduille juurikin suositellaan rappusten välttelyä pentuaikana. Anna hänen kantaa, mitä se sinua häiritsee? Sinua neuvottaessa voit vaikka sanoa "Tunnut tietää todella paljon koirista. Se on kiva juttu, voin tarvittaessa varmaan kysyä neuvoa?". On sitten oma asiasi kysytkö vai et.
- fvdggfhhfggjgjgjgj
Etkö osaa ottaa vastaan neuvoja tai ylipäätänsä keskustella asioista.
Hyvää tarkoittava ja innokas ei minusta ole missään nimessä paha ja joskus voi asioista oppiakin..minusta turhan kärkästä sinulta ottaa pienestä asiasta nokkiin.
Tyypillinen naisasenne. Ei osata keskutella ja sitten puhutaan pahaa selän takana kun silmä välttää. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1406318Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto705247Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143685Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213280Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172457Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12028Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161313- 811198