Eli otsikossa onkin koko elämäni tarkoitus. Tahdon olla lentoemäntä ja muuttaa britteihin.
Olen ottanut jo selvää tuosta, että Virgin Airlinesille täytyy olla väh. 18vuoden ikä, sujuva englannin taito puhuttaessa ja kirjoitettaessa ja työlupa työskennellä Iso-Britanniassa loputtomasti.
Tahdon vain tietää, onko kannattavaa lähteä VA:lle vai olisiko joku muu yhtiö parempi? Millaiset palkat on? Kertokaa mulle kaikkea liittyen tähän asiaan..
Lentoemännäksi Virgin Airlinesille
4
482
Vastaukset
- samahaavemut20.v
EIKÄ! mullon tismalleen sama haave, elää briteissä (Lontoossa) ja olla lentoemäntä!!
en tiiä onks british airways vai virgin atlantic parempi, mut ajoin hakee atlantic koska ne lentää enemmän usaan.. mut työlupa, tarviiks sitä jos on EU:n kansalainen???
ja kun tskekasin noitten sivun nii siel ei ollu mitää hakee nut käynnissä. mutta jos haluut jutella mun kaa tästä nii voin aintaa mun sähköpostin :)
aion nyt tän vuoden opiskella sikana kielii (esim. venäjää, kiinaa ja ranska) jos ne parantais mun mahiksii!- LHR
Olisikohan ensin parempi opetella kirjoittamaan suomea?
- hscb
voi teitä.. get real! hakijoita on enemmän kuin luulette ja työntekijöitä löytyy jo tarpeeksi pelkästään lontoosta joista monet puhuvat jo pelkästään äidinkielenään 2-3 kieltä. lukion papereilla ja hyvällä enkulla &venäjää 4 kurssia käyneenä ei pärjää kun he vertaavat teitä vanhempiin ja paremmin kouluttuneisiin. myös he arvostavat kokeneita lentoemäntiä eivätkä palkkaa niin helposti juuri 20v täyttäneitä.
- Läksin minäkin...
Kannattaa hakea rohkeasti. Ei siellä mitään mummoja tarvita. Kyllä suomalainen, koulutettu ihminen on kovaa valuuttaa maailmalla. Pää pystyssä maailmalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5404665Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183751Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842352Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4862230Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.891578Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1191556- 1571413
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel811353- 711339
- 841164