Lentoemännäksi Virgin Airlinesille

13+11=kysymysmerkki

Eli otsikossa onkin koko elämäni tarkoitus. Tahdon olla lentoemäntä ja muuttaa britteihin.
Olen ottanut jo selvää tuosta, että Virgin Airlinesille täytyy olla väh. 18vuoden ikä, sujuva englannin taito puhuttaessa ja kirjoitettaessa ja työlupa työskennellä Iso-Britanniassa loputtomasti.

Tahdon vain tietää, onko kannattavaa lähteä VA:lle vai olisiko joku muu yhtiö parempi? Millaiset palkat on? Kertokaa mulle kaikkea liittyen tähän asiaan..

4

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samahaavemut20.v

      EIKÄ! mullon tismalleen sama haave, elää briteissä (Lontoossa) ja olla lentoemäntä!!

      en tiiä onks british airways vai virgin atlantic parempi, mut ajoin hakee atlantic koska ne lentää enemmän usaan.. mut työlupa, tarviiks sitä jos on EU:n kansalainen???

      ja kun tskekasin noitten sivun nii siel ei ollu mitää hakee nut käynnissä. mutta jos haluut jutella mun kaa tästä nii voin aintaa mun sähköpostin :)

      aion nyt tän vuoden opiskella sikana kielii (esim. venäjää, kiinaa ja ranska) jos ne parantais mun mahiksii!

      • LHR

        Olisikohan ensin parempi opetella kirjoittamaan suomea?


    • hscb

      voi teitä.. get real! hakijoita on enemmän kuin luulette ja työntekijöitä löytyy jo tarpeeksi pelkästään lontoosta joista monet puhuvat jo pelkästään äidinkielenään 2-3 kieltä. lukion papereilla ja hyvällä enkulla &venäjää 4 kurssia käyneenä ei pärjää kun he vertaavat teitä vanhempiin ja paremmin kouluttuneisiin. myös he arvostavat kokeneita lentoemäntiä eivätkä palkkaa niin helposti juuri 20v täyttäneitä.

    • Läksin minäkin...

      Kannattaa hakea rohkeasti. Ei siellä mitään mummoja tarvita. Kyllä suomalainen, koulutettu ihminen on kovaa valuuttaa maailmalla. Pää pystyssä maailmalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      180
      1955
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      159
      1686
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1656
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1443
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      142
      1194
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      50
      1062
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      58
      980
    8. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      869
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      69
      862
    10. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      26
      856
    Aihe