Riittääkö eläkkeeseen se että on mamu- esim. inkeril.venäläinen?

Mamuille eritysietua

Mistä kumpuaa se että esim. eri maahanmuuttaja-ryhmissä ('maiden nimiä mainitsematta') heitä joita kansamme elättää ja on 'lähes määrätty lakien voimalla' paapomaan ja hyväksymään varausetta, voivatkin elää täysin eristäytynyttä omaa elämää ja täydellisen välinpitämättöminä myös sille ''kotouttamisen'' idealle (laki) jota valtaväestölle paasataan että tulisi antaa empatiaa ja hyväksyntää ja sopeutua heihin!
*Siis kansan on sopeuduttava heihin, eikä he maan tapoihin ja elämään?!

Rasismin leimalla jota myös osa kansalaisistamme (kantaväestöstä) antaa avosteleville ja kriittisille mielipiteille, voidaan saada peittoon asioita joista vain 'tutkijat' ( poliisi) saavat eri yhteyksissä tuoda esiin yms., ja silloinkin varoen kohdentamatta asioita ja ilmiöitä joihinkin kansanryhmiin, kuten valtamediakin!

Roistoa ei saa sanoa roistoksi jos kyseessä 'etninen tai muu vähemmistön edustaja' tai menettelee tarkoituksellisesti vilpillisesti etujen saamiseen jne.?

Lue tämä ed. HS:n linkki entisen Neuvostoliiton 'valtaus-suunnitelma' 1980-luvulta Suomea kohtaan jolloin elettiin 'yleisen YYA- sopimusten ja ikuisen toveruuden valtapiirissä'!

Onko tilanne muuttunut lainkaan siltä osin, tulee mieleen maassamme juuri vierailleen kenraali Makarovin esiintulo ja mielipiteet olivat kuten nyt presid. Niinistön vierailulla kävi ilmi juhannuksen edellä, olivat yhteneväisiä hra presidentti Putinin kanssa!
Eli viesti oli ei Natoon tai tulee ongelmia! Joko tutisuttaa...siis lisää väkeä Suomeen?

Maassamme asuu ja elää siis lähes toimettonana paljon väkeä ja eri asioita vaan mukavasti harrastaen (kansan varoilla) ja aikaansa kuluttaen ja lisääntyen mm. hyvinkin työelämään jne. vapaaehtoiseen toimintaan hyväksyttävissä olevaa nuortakin väkeä joiden työllistyminen tai ainakin hyödyntäminen kansan ja yhteiskunnan palvelemiseen olisi otettava vakavemmin esiin eri tahoilla!
...Vai keitä he täältäkäsin palvelevat tulee väistämättä mieleen!

'Heillä' ei voi olla heti tänne muutettuaan ja alkuunsa samoja oikeuksia kuin alkuperäisillä kansalaisilla on!
Vaikka nyt on jo eläke (inkeriläiset ym. työiän ulkopuolinen muuttaja) ja täydet sos.tuet heti ja lähes automaattisesti etuina, samalla tasolla kuin 'peruseläkeläinen' ja vähätuloiset asuvat ja elävät saavat omistakin kansalaisistamme!

Jotain, edes pientä velvotteitakin olisi oltava jopa pakotteiden edessä maahan tulijoilla!

Ja miten on mahdollista että erästäkin tunnettua uskonto-kulttuuria maassamme kansan tuella harjoittavat ryhmät, ovat täysin omistautuneet vain ja ainostaan elämään kansan varoilla ja tuella uskontoa harjoittaen, ja täysin ulkopuolisena heille 'tyrkytetystä' ja oikeutena pidetystä KOTOUTTAMISESTA!

Nuoria tai muuten täysin työikäisiä- ja kykyisiä miehiä ja naisia!

Kaupungeissa kuten Helsingissä olisi paljon hommaa ulkona ja eri puolilla paljon työtä ja toimintaa yhteisen edun nimissä jotka sopivat näillekin ryhmille yhdessä tai erikseen, ja ilman korvausta joka ehilel jo muutenkin 'lankeaa' automaattisesti ja mitään tekemättä!

>Onko tämä virheellistä asennetta vai jopa rasismia, jolla kaikki asiallinenkin ja oikeutettu ideointi ja esiintulot halutaan nujertaa sananvapuden rajoittajienkin meilissä?
________________________________________________________________

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hjyvä Hjyvä.

      Kommentokaa asiaa, vaikka liippaisi läheltäkin! Please.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1797
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1608
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1154
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1020
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      856
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe