Hurghada marraskuussa

marraskuu2012

Hei vaan kaikille!

Suunnitteilla mieheni kanssa viikon matka Hurghadaan marraskuun alussa, onko miten lämmintä vielä tuolloin? Onko hotellisuosituksia? Arvostamme laadukasta majoitusta, hyvää allasaluetta ja meren läheisyyttä. Kiitoksia! :)

5

539

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Egyptiin

      Erittäin lämmintä vielä iltaisinkin. Riittää kesäasut, neuleet voi jättää kotiin. Hotellit ovat tosi hyviä ainakin suomalaisilla matkanjärjestäjillä. Hotellin sijainti kannattaa olla rannalla, pääsee heti snorklaamaan. Hyvää matkaa.

    • Miuku

      Samoin marraskuussa menossa...eikö muita mietitytä levottomuudet???

      • hansu82

        Kyllähän noita uutisia olen vähän huolestuneena kuunnellut,mutta eikös matkatoimistot sitten peruuta lähdöt jos tilanne niin pahaksi menee..


    • Mamma vcf

      Makdi palace....makdi baytä

    • chromecoma

      Me oltiin viikko marraskuun lopulla 2010 Hurghadassa, juuri ennen tätä Egyptin mellakka- ja levottomuuskautta, ja majailtiin Steigenberger Al Dau Beachissä - suosittelen! Ruoka oli hyvää, palvelu toimi, upea allas-alue ja aivan rannalla. Rannalta lähti muun muassa lasipohjavene ja opastettu snorklausretki koralleja ihmettelemään. Mielestäni hyvä hotelli sellaseen stressittömään lomailuun.

      Merivesi oli todella lämmintä, mutta hotellin uima-altaan vesi jäätävän kylmä. Ilma oli lämmin ja kuiva, mutta ei tuskaisen kuuma. Viimeisenä lomapäivänä ilma viileni voimakkaan tuulen vuoksi eikä silloin olisi oikein ollut auringonottokeli.

      Btw, suosittelen ehdottomasti marssimaan heti hotelliin kirjautumisen jälkeen lähimpään apteekkiin ja ostamaan paketin paikallista mahatautilääkettä, Antinalia. Meillä mahatauti meinasi yllättää Luxorin retkipäivää edeltävänä yönä, mutta heti kun heräsimme yöllä outoon oloon otimme tabletin ja selvisimme koko reissun ilman suurempia ongelmia. Toisin kävi miehelle, joka lukittautui bussin vessaan paluumatkalla Luxorista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe