Ihanat kesäyöt

11

167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokin mitä odottaa

    • Kuusitoista

      Moninikki ei malta olla hiljaa tai kunnioita tämän palstan väliaikaista hiljaisuutta.
      Olen rekkaamaton sp.
      Tässä aloituksessa mainitut linkit eivät ole minun juttujani.

      • Keskustelupalstan tarkoitus ei kai ole hiljaisuus vai mitä sanoo Suomi 24? Mukavaa kesää sinullekin toinen moninikki ;)


      • Suut suppuun
        lusiina5 kirjoitti:

        Keskustelupalstan tarkoitus ei kai ole hiljaisuus vai mitä sanoo Suomi 24? Mukavaa kesää sinullekin toinen moninikki ;)

        Ei missään nimessä hiljaisuutta.Syöpäpotilaat saavat kylläkin olla hiljaa,Lusiinan on saatava tuubittaa rauhassa!


      • Outo tyyppi
        Suut suppuun kirjoitti:

        Ei missään nimessä hiljaisuutta.Syöpäpotilaat saavat kylläkin olla hiljaa,Lusiinan on saatava tuubittaa rauhassa!

        Miks sinä kiellät syöpäpotilaita kirjoittamasta?


    • kalliollakin herkut

      Kesäyönä voi naiskennella luonnossa...ihana tuntea ruohon pehmeys, hiekan karheus...veden viileys..., mutta polvet kannattaa suojata!

      • Onkohan siitä tehty koskaan kunnon tutkimusta, mikä vaikutus vahvoilla rakkuden ja syvillä intohimon tunteilla on parantumiseen.

        Koska kunnon kuumat tunteet, pistää veren liikkeelle joka paikasta.


    • Positiiviset tuntemukset, ilo, nauru, rakkaus jne. tutkitusti parantavat immuunijärjestelmää, solujen uudistumista ja stessireaktioita

      http://www.vahvistamo.fi/vahvistamo/tunteet/tunteet_ja_terveys/

      Tuossa ei kyllä mainita erityisesti minkään tutimuksen nimeä.Ja onko aihe toisaalta aika vaikea tutkimusaihe, muuttujia taitaa olla aika monia vai.......................................... Joku vilosohvi voisi antaa varmaan tyhjentävämpää vastausta.


      • ...........---------

        Tuoreena syöpäpotilaana luontoon ja sytot mukaan:)


      • Siitä vaan
        ...........--------- kirjoitti:

        Tuoreena syöpäpotilaana luontoon ja sytot mukaan:)

        Mikä estää ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      208
      17025
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      161
      12111
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      175
      6575
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      40
      5919
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4822
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      9
      4647
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      18
      3904
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      97
      3606
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      80
      3546
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3221
    Aihe