Halpoja, hyviä ruokapaikkoja

suklaasuukkoja

Riian halvat ja hyväksi todetut ruokapaikat nyt jakoon! :)

4

943

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riikaa riiaamassa

      Kokeile Lidoa (esim. vanhassa kaupungissa). Edullinen paikka, jossa saatat saada aitoa latvialaista ruokaa.

      http://www.pienimatkaopas.com/riika/ruokailu.html

      Varoitus: parhaat ja suosituimmat ruokalajit saattavat loppua illalla. Mene ajoissa, niin on suurempi valikoima!

    • hastalavista.....

      mahdoton yhtälö. Sikahalvalla ei saa hyvää.

    • Riganieki

      Joo, ei sitä mitään gourmet ateriaa kannata haikailla halvalla. Mikäli kuitenkin se hinta on kriteeri numero ykkönen, niin ei ainakaan vanhaankaupunkiin kannata mennä syömään. Iso Lido Krasta ielalla on hyvä vaihtoehto. Ruoka on pääosin latvialaiseen tapaan valmistettua. Ei siis mikään viher-innokkaan paratiisi.
      Hyviä löytöjä varsinkin hinnan osalta löytyy keskustan sivukaduilta.
      Riian ulkopuolella pidemmällä kuin Jurmalassa on aivan eri hintataso kuin Riiassa.
      Keskustassa miellyttävä ja normihintainen paikka on vaikkapa keskusasemalla oleva Vaahteranlehti "Klavas lapa". Ei se kuitenkaan mikään illallispaikka ole.
      Pie Kristapa Kunga Baznicas ielalla on kokeilemisen arvoinen.
      Ei sitä kuitenkaan kannata parin latin takia alkaa nyyhkiä jos tänne asti lähtee.

    • Lottaliinu

      Flying Frog (paikka koristettu sammakkoaiheilla) Elisabeth Ielalla on hyvä, hinnat suunnilleen Suomen luokkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      8483
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      66
      4714
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4373
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3962
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3503
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3490
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3378
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3133
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2891
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2654
    Aihe