TKL:n bussikortti

oonksvähäntyhmä

Hei!

Sellaiseen tyhmään kysymykseen kaipaisin vastausta, että jos lataa TKL:n bussikorttiin sen kuukauden (30 päivää) kestävän kausikortin (vai mikähän sen nimi olikaan?), niin koska seuraavan kerran kortti pitää ladata.

Esimerkiksi: Jos lataan kortin 3. päivä, niin voiko sillä kortilla vielä matkustaa seuraavan kuun 3. päivä, vai onko viimeinen matkustuspäivä jo 2. päivä? Eli voinko tehdä niin, että lataan kortin vaikka joka kuun 3. päivä iltapäivällä. (aamulla töihin bussilla kortilla jota ei ole vielä uudeleen ladattu, töiden jälkeen ladataan kortti ja sitten kotiin uudeleen ladatulla kortilla)

2

1723

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teekooäl

      ootvähäntyhmä

    • asdfasdf

      Todella yllätävää mutta se oikeasti on se 30 päivää. Laske siis latauspäivästä 30 päivää, sen päivän se on vielä voimassa mutta ei seuraavana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      373
      1707
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1256
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      133
      1245
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      150
      1152
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      974
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      862
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      641
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      634
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      113
      554
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      20
      533
    Aihe