Nykyään ihan pienetkin tekevät youtube tilejä, ja laittavat typeriä videoita nettiin, vanhempien tietämättä. Löysin tänään youtubesta videon, jossa 7 vuotias kertoo itsestään lähes kaiken. Äidit, jotka omistatte alle 10-v lapsen, katsokaa mitä lapsenne tekee ja valvokaa nettikäyttäytymistä! Yli 10 vuotiaat tekevät usein facebookin, youtubeen tilin yms., Mutta he ainenkin osaavat käyttää nettiä ja miettiä mitä sinne kirjoittavat. Näiden yli 10-v lasten äidit huolehtivat liikaa lastensa nettikäyttäytymistä ja valvovat vieressä.
YOUTUBE > TÄRKEÄÄ
1
127
Vastaukset
No entäs sitten lapsiäidit? Onhan siellä sellainenkin video, jolla lapsi synnyttää. Sen pääsee katsomaan myös tuolta teiniäidit-ja isätpalstalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951680- 821318
- 2281308
- 681275
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820