Haluaisimme muistuttaa käyttäjiä Suomi24 Keskustelun säännöistä. Säännöt koskevat kaikkia keskusteluihin osallistuvia.
Toisen nimimerkillä kirjoittaminen on kiellyttyä. Voit halutessasi luoda itsellesi oman profiilin, ja näin varata haluamasi nimimerkin itsellesi, jolloin muut eivät sitä voi käyttää. Sinua voidaan syyttää pahimmassa tapauksessa identiteettivarkauksesta tai kunnianloukkauksesta. IP-osoitteet voidaan ottaa talteen ja luovuttaa poliisille.
Keskusteluissa ei suvaita rotusyrjintää tai rasismia, eikä vähemmistöjen syrjintää. Vaikka jokaisella on sananvapaus ja oma mielipiteensä, on rasistiset kirjoitukset ehdottomasti kiellettyjä.
Toivomme myös, että käytätte keskustelussa asiallista kieltä.
Lue lisää säännöistä täältä: http://www.suomi24.fi/opastus/s24/saannot/#saannot_vastuu
S24
Keskustelupalstan säännöt koskevat kaikkia!
10
132
Vastaukset
- ZZzzzz...........
Palstahäirikkö kuuluu ylläpitoon koska saa häiriköidä.
- jatkuvaa häirintää.
Sinua voidaan syyttää pahimmassa tapauksessa identiteettivarkauksesta tai kunnianloukkauksesta. IP-osoitteet voidaan ottaa talteen ja luovuttaa poliisille.
- teeeeeeeeeeeeeee
Se kirjoitetaan varkaudesta, ei varkauksesta. Ja tuollasta syytenimikettä ei edes ole olemassa joten pitäisköhän sun lopettaa jo tuo.
- Olen ihan kuka vaan
Suomessa ei identiteettivarkautta ole kriminalisoitu, joten tuollaisella uhkailu on täysin turhaa http://fi.wikipedia.org/wiki/Identiteettivarkaus
- varkaus joo
en oo koskaan ketään solvannut täällä. noi varkaudet on kuule pikkujuttuja, kun vertaa niihin pedofiilikirjoituksiin, mitä täällä on ollut. Niitten ne ip-osoitteet pitäs ehdottomasti kaivaa esiin
- sun tekstiäsi.
kysely niille keil stondaa usei ;D
Tilaa palstan RSS-syöte
Aloita uusi keskustelu
Ota kirosanafiltteri käyttöön
uteliastyttönen27.6.2012 20:52-1
Vastailkaas pojat!!
Stondaako,kun...
Ventovieras kuuma tyttö kävelee ohi
katsot lätkää
katsot pornoa
sekstaat
näet tytön alastomana
näet tissit
näet pillun
näet toisen pojan peniksen
tyttö koskettaa etumustasi
kuorit sipulia
Miltä kullin seisominen tuntuu??
Seisooko,kun näet pyllistävän/kumartuvan tytsyn?
Seisooko,kun näet stringit/rintsikat?
seisooko nyt? - kirjoituksiasi
täällä lisää..
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3414 - ?
Oletko ylpeä saavutuksistasi?
- lapsena jo opin
Vi-tut ne mua koske ainaskaa. Säännöt on tehty rikottaviksi.
"Keskusteluissa ei suvaita rotusyrjintää tai rasismia, eikä vähemmistöjen syrjintää."
Jaahas, onkohan täälläkin käynyt Mika Ilman kertomassa, mikä on rasistista ja mikä ei ? Halla-ahon kirjoituksia ei sitten varmaankaan kannata tänne laittaa, kun joku voi huutaa "rasisti".
Onkos suomi24:lla jonkinmoinen raati, joka päättää mikä on rasistista ja mikä ei ? Ja onko raadissa Mika Ilman harmaana amanuenssina ? Äänestetäänkö asiasta vaiko kysytäänkö kaikki kommentit monikulttuurisuuskeskuksesta. Kaikkee muuta törkyä voi heittää, kunhan rasismista ei pääse syyttämään. Poliittinen korrektius ja suomettumisen henki pyyhkäisi ylitse.
Eiköhän nyt sovita, että kaikki kunnianloukkaukset ja rasismisyytökset käsitellään asianomistaja-rikoksina ja asianomistajan OMASTA aloitteesta. Toisen puolesta loukkaantuminen on hedelmätöntä ja latistaa keskustelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24345306Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18510838Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 331563
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500