Yaris kannattaako ostaa onko luotettava? sopiva?

Yarista etsiny meinaan ostaa ovat ilmeisesti hyvin pieni ruokaisia ja varmatoimisia, pitääkö paikkansa? ja Yarikset ilmeisesti ketjukoneella joten ei hihnan vaihtoja.
Yksinään tulen ajamaan pelkkää matkaajoa joten tilaa en tarvia.
Minkalaisia heikkouksia Yariksessa on? mites moottorin kestävyys? kun vaan huoltaa säännöllisesti.
oisi kiva kuulla kokemuksia?.
Kiitos
7778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos tulee kaupunkiajoa paljon se on ok.Maantielle isompi.Varsinkin talviajo pidemmillä matkoilla, on kuin pulkalla menisi.

Äänestä

Hain tänään uuden Variksen, nyt on mittarissa 19km eikä mitään vikaa vieläkään. No, onhan siinä ainakin yksi vika, kun takaluukun lyö kiinni, rekkarikilpi alusmuovilevyineen rämähtää todella ikävästi. Ja lisäksi renkaissa oli tosi kova paine, laitoin 2,1 eteen ja 2 taakse, niin hiljeni kummasti rengasäänet. Mut siis koneessa ei ole ollut mitään vikaa. Se kamera on hyvä varuste, voi peruutella rennosti, ja vielä kun on automaatti, niin menee tyhjäkäynnillä sopivaa vauhtia takaperin. Raportoin lisää kun tulee 100km täyteen.

Äänestä

Mulla jo 2700km. Ei muuta kuin se rekkari rämähtää. Täytynee kehittää siihen jotain. Juu jopa minä osaan sillä peruuttaa. Grandepuntolla peruutin pitkin Prisman hallin seiniä. Kun ei ollut kameraa.

Äänestä

Nyt ei tule kilsoja kun rupesin ottamaan Haddington House juomaa, mut sitte myöhemmin ajetaan kyllä.

Äänestä

Koska täällä tuntuu olevan vallalla se ettei Yarpasta tai muustakaan toyotasta saa kertoa niinkuin asia on, en sen enempää sano ko. laitteen luotettavuudesta. -04 Yaris linea sol uudesta asti, tyytyväinen olen ollut kaikki nämä 255tkm. Nyt olis auto jouten kun taloon tuli uusi kulkine pitkällä katolla.

Äänestä

Ostin n.5 vuotta sitten bensa Yariksen, oli hyvillä mausteilla vetokoukku, automaatti, ilmastointi ym, mittarissa n.85th, nyt on lukema 145th, korjattavaa ollut uusi akku, uusi takalasinpyyhkimen varsi ja ilmastoinnin lauhdutin, rahassa n. 520e yhteensä. Huollot teetän aina merkkikorjaamossa kerran vuodessa kirjan mukaan, täällä Kainuussa on kohtullinen hintataso ja ensiluokkainen sekä nopea huoltotyö. Onhan se myös hyvä että on pieni auto, eihän noin pieneen autoon voi isoa vikaa tullakkaan.(vitsi). Olen todella tyytyväinen varmatoimiseen autooni. Yariksellani on ikää nyt 12 vuotta.

Äänestä

ostan hybridin kohta, uudelta vuodelta tai kesän alussa
jo siirtyy kesään ostan uuden auris hybrid wagonin.
2013 on hybridin läpimurtovuosi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


yarisman kirjoitti:

Yarista etsiny meinaan ostaa ovat ilmeisesti hyvin pieni ruokaisia ja varmatoimisia, pitääkö paikkansa? ja Yarikset ilmeisesti ketjukoneella joten ei hihnan vaihtoja.
Yksinään tulen ajamaan pelkkää matkaajoa joten tilaa en tarvia.
Minkalaisia heikkouksia Yariksessa on? mites moottorin kestävyys? kun vaan huoltaa säännöllisesti.
oisi kiva kuulla kokemuksia?.
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu