Minkä kokoinen pääsuuttimen pitää olla kun otan vain pillikurin pois?:)
Nopeita vastauksia:D
pääsuuttimen koko?
9
190
Vastaukset
- epätietoinen1234
Elikkä siis. itsekon olen vähä tietämätön asiasta. otin aprilia sx 12. pari päivää sitten pillikuristuksen irti. ja luulin että nopeudet nousisi ehkä parilla kolmella.. mutta asia ei näin ole, säxä kulkee noin 65 suoralla ja kiihtyy ihan mukavasti , mutta jos on ryyppy päällä se tuo nopeuttaa lisää noin 10-15? sain alamäkeen ryyppypäällä 80.. ja minulla on vielä vakio suutin niin voiko se leipoa jos on vakio suutin? koska en haluaisi vaihtaa suutina koska sitten menisi kokoajan liian lujaa joku 70.. millä saisi laskettua nopeuden siihen 60? vastauksia kiitos :)
- asdasdafsafs
Leipooo se vakio suuttimella suutin koko on siinä 82-90 ja nopeuden saat alennettua laittamalla raskaamat välit eli isompaa taka hammasrattaa.
- ergesgsegersger
Siis vakio suutin on 82-90 vai kannattaisi ostaa 82-90? :o
- ertryryyryy5
Ja vielä että mistä sen huomaa että tarvii vaihtaaa, huomaako sen ajossa että nyt on vaihdetava? kun en huomaa mitää eroa? mielestäni saa tarpeeksi bensaa.
- reraesraera
Sitten huomaa kun imulla ei kiihdy ja kaassu ei röpötä ja itellä oli 84 oikea koko vm 10 rx, mutta ne koot ovat pyöräkohtaisia.
- erawrawrwrwr
voisitkä vähän vielä selventää? :p
- reraesraera
Joo vie johonki pätevämmälle henkilölle ja käsket säättää kaasarin ja suuttimet. Helpoin homma sulle, kun et näköjään tajua näist asioista.
- reerewrwerwer
usko pois kyllämä suurin piirtein nää homamt tiedän muttää suutin juttu on aina ollut aika mysteeri o.O
- reraesraera
No laita se 85 suutin paikoilleen ja kato ajamalla et röpöttääkö yhtään täydellä kaasul ja kiihtyykö jos laitat imun päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885101- 181792
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271517Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101497Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511175Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840