Rupeappas exergy, käyttämään fiksumpia nimimerkkejä, kuin tuo "windows sucks".
Se on sääntöjen vastainen, koska siinä kiroillaan. Toki englanniksi, mutta siitä taas säännöt eivät mainitse mitään, millä kielellä!
Se on sääntöjen vastainen, koska siinä kiroillaan. Toki englanniksi, mutta siitä taas säännöt eivät mainitse mitään, millä kielellä!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eihän tuo windows sucks ole mitenkään kiroilua. Itse asiassa termillä suck viitataan munan imemiseen, eli suihinottoon, eli tuttavallisesti sanoen otahan poskees!
http://aijaa.com/0030310450795
Minusta tuo on törkeää!
taas on syrjintää jos ei linkkura-homppelien hienoja harrastuksia hyväksytä !
Hermot on "pinnalla" linux-hihhuleilla ja muistui mieleen vanhan rallin sanat, Että "en elätä itseäni raskaalla työllä, vaan teen hienoja liikkeitä .......... jne" !
Haaaaaaaa...................!
Pentiltä meni heeeeeerrrrmot! :)
Pentti on idiootti hihhuli windows kristitty joka ei siedä kiroilua. Sellaisia ne kristityt ovat kaikki, tekopyhiä idiootteja. Onneksi hihhulien määrä maailmassa laskee koko ajan sitä myötä kun ateismi leviää. Myös islam vie tehokkaasti hihhuloinnilta elintilaa koko ajan.
Pentti on sellainen jenkkilällättelijä joka varmaan kuuluu aito jenkkiläiseen tyyliin helluntai seurakuntaan. Sieltähän se on Pentin ihannoimasta jenkkilästä kotoisin se Helluntailaisuuskin, joka on itse asiassa ongelmajätettä. Missään ei ole pahempia höyrypäitä kuin helluntailaisuuden piirissä. Jehovat yltävät samalle tasolle häiritseväisyydessään kun soittelevat ovikelloja.
Kyllä saisi koko kristinusko kadota Nokian ja Microsoftin mukana sinne minne kuuluukin, eli historian roskakoriin. En siedä kristinuskoa sitten yhtään.
Ja sitten kun Suomessa joku kritisoi kristinuskoa epäkohdista, se on heti hihhulien mielestä uskonrauhan loukkaus. Valitettavaa, että usko saa lain suojan sivistyneessä länsimaassa, jossa ei uskolle pitäisi olla sijaa. Jumalan pilkka ja uskonrauhan rikkominen pitäisi poistaa laista kokonaan.
http://aijaa.com/0014710450770
Montakohan kertaa on noitakin kohtia rikottu tällä palstalla linux.hihhulien toimesta?
Me Windows-käyttäjät olemme tietty korrekteja herrasmiehiä, emmekä tuollaisiin laittomuuksiin sorru.
Meidän ei tarvitse, sillä Windowsit pyörii lähes 100%:sti kaikissa tietokoneissa, mutta jos kannatusluvut ovat sitä 0,76%:n luokkaa, niinkuin linuxeilla, kaikki keinothan se silloin otettava käyttöön - näköjään myös laittomat!
Viikonlopun teema ! "LINUX SUCKS" he he heh
"Meidän ei tarvitse, sillä Windowsit pyörii lähes 100%:sti kaikissa tietokoneissa"
asiantuntemuksesi näyttää olevan kotikäyttäjäteinin tasolla. kannattaa ehkä hieman miettiä mitä sitä suustaan jatkossa päästää.
Windowsin markkinaosuus älypuhelimissa Garnerin mukaan oli samaa tasoa vuoden ensimmäisellä neljänneksellä kuin minkä Wikipedia ilmoitti Linuxille ei-mobiililaitteissa. Kiinnostava peilikuva kahdesta alustasta ja kahdesta laiteryhmästä.
Vain pieni epähuomiossa tehty väärinarviointi. Tietenkin piti sanomani, että Windows pyörii jo nyt kaikilla käyttäjillä!
On toki koneita, jotka on menossa muutenkin kaatikselle - niissä voi hyvinkin pyöriä mikä tahansa rypistys!
Ja vaikka niitä kaatopaikalle meneekin valtavat määrät - onhan linux maailman eniten tietokoneita särkenyt rypistys - osaavat ne siellä linukskikkailu-tehtaassa saamaan käyttäjäluvut huikeisiin linukslukemiin.