Kari Ikkala on mun favourite

Kukaan muun ei jaksa valittaa kunte Kartsa, hän on un feiforitite, äänestän häntä. Säs äm bee kunniaan me voitamme vaalit.
25215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

neuvostonuori. isänmaa kaipaa sinunlaista älykkyyttä.

Äänestä
  • Älä yt mää olen VALITTAJA ADDIKTI JAVALITAN KOHTA MYÖS IKKALASTA

    Äänestä

upeeta.mahtavaa.taas hienoja neuvostoliittolaisia ajatuksia.tsemppiä valitsemallesi uralle.

Äänestä

Mutta kuka onkaan Lammin taitavin banjonsoittaja?

Äänestä

SARI RAUTIO on mun fafourite. HÄN on seuraavan valtuuston kaunis tyylikäs Nuija nainen. Eikä mikään nuttura pää.

Äänestä
  • Muut nimet pois, tämä on Kortsun Blogi

    Äänestä

Valitan! Vaikka Lammista.

Äänestä

Kyllä Ilkkala on ykkösnimi seuraavissa vaaleissa. Äänet täältä.

Äänestä
  • Täällä Fooridassa me myös diggaamme kartsaa, hän on täällä aina talvisin kolme kuukautta kirjoittamassa VALITUKSIA

    Äänestä

  • Flooridanhämeenlinnalain kirjoitti:

    Täällä Fooridassa me myös diggaamme kartsaa, hän on täällä aina talvisin kolme kuukautta kirjoittamassa VALITUKSIA

    Täällä kanssa ääni menee sinne, Suomi ulos eurosta ja vähän muutakin. Rötös herrat kiikkiin ja valta kansalle. Voi halvemmaksi ja leipää kanssa. Keski olut takaisin Alkoihin.

    Äänestä

Kari käymään Lammille tutustumaan Lammin asioihin.

Äänestä
  • Keski Häme voisi kutsua ja sponsata.

    Äänestä

  • Ääni Karille kirjoitti:

    Keski Häme voisi kutsua ja sponsata.

    Itse asiassa voisi kutsua, tarjota tontin ja sitten vielä erominen hämeenlinna suurkunnasta

    Äänestä

  • Lammi kuntoon kirjoitti:

    Itse asiassa voisi kutsua, tarjota tontin ja sitten vielä erominen hämeenlinna suurkunnasta

    Ilmankos,, verot nousi hämeenlinnassa kun lammi liitettiin tänne, pois aivan kuten kreikkakin eurosta, ¨joten valtakunnassa kaikki hyvin.

    Äänestä

  • suutarin lesti. kirjoitti:

    Ilmankos,, verot nousi hämeenlinnassa kun lammi liitettiin tänne, pois aivan kuten kreikkakin eurosta, ¨joten valtakunnassa kaikki hyvin.

    Pääasiassa olisi kiva päästä valituksista eroon

    Äänestä

Valituksia saattaa olla ihan fixu tehdä kun kunnan talous on lähes selvitystilassa. Tää kokdem porukka ei näytä välittävän mitään. Jos Ilkkalasta ei ole muuta hyötyä niin se ainakin että suhmujengi tiedostaa että joku seuraa kunnan taloustilannetta. Suhmujengihän yritti syöttää kuntalaisille menokatteen nousun olevan 2,5 %. Ilman Ilkkalaa tämä pissitys olisi mennyt täydestä. Ilkkala näes paljasti nousun olevan 5% eli tasan kaksi kertaa suurempi.

Äänestä
  • gari Ilggala päästää meidät valitugsillaan kehityksestä eroon

    Äänestä

  • Hieno huomio

    Äänestä

  • Tarkistin laski mellani saman, 5 on 2 kertaa suurempi kuin 2,5 !!,

    Äänestä

  • Ei kehitystä kirjoitti:

    gari Ilggala päästää meidät valitugsillaan kehityksestä eroon

    Voi kun voitais Hämeenlinnassa vain jatkaa kuten tähänkin asti: Ottaa velkaa ja vähentää, vähentää, vähentää peruspalveluja. Kaikki koulut ois saman katon alla. Eri ikäiset samoissa tiloissa. Miksei samalla ikäihmisetkin. Se kehittää, kuten Sari Rautio on viisaasti sanonut. Ei se haittaa, että tutkimukset väittää pienten lasten sellasessa kärsivän ja kiusaamisen lisääntyvän huikeasti. Kärsimys vahvistaa ja kasvattaa. Kokoomus haluaa, että vain vahvat jää henkiin. Kiva tollanen ideaparkkityyppinen autotalokin. Se on tosi tarpeen. Meinaan että varmaan loppuu sitten kokonaan terveydenhuolto kun kunta satsaa tärkeämpiin kohteisiin kuin ihmisiin. Jokainen saa huolehtia omasta terveydestään itse. Ottaa niinku vastuuta itsestään. Ja rakennettas KOKO Vanajavesi täyteen kaikenlaista kivaa, niinku Lontoossa. Oltas vähän mekin kuin suurkaupunkilaisia. Ja ehkä, EHKÄ, jollakin laskutavalla, tulee uusia työpaikkoja. Saa kyllä maksaa mitä vaan, että päästään Guinnessiin. Jos ei muuten niin kunnan päättäjien ainutlaatuisesta osaamattomuudesta ja kunnan satumaisista veloista.

    Äänestä

  • Eläköön numeri nilo kirjoitti:

    Tarkistin laski mellani saman, 5 on 2 kertaa suurempi kuin 2,5 !!,

    Minä vaadin, että ehdokkaani valittaa kaikesta !

    Äänestä

  • Väikepeenis Esitaja kirjoitti:

    Minä vaadin, että ehdokkaani valittaa kaikesta !

    Kaikki tietää sut pienimunaseks jo muutenki ei sitä enää eriksee tarvii mainostaa

    Äänestä

  • Munansa kullakin kirjoitti:

    Kaikki tietää sut pienimunaseks jo muutenki ei sitä enää eriksee tarvii mainostaa

    No muttaon mulla sentään 5 cm pitkä eikä 2,5 cm niinkuin väittivät Raatihuoneella, se on kaksi kertas pitempi.

    Äänestä

Kiitos tiedosta K. Äänestäjien on hyvä tietää tuokin yksityiskohta.

Äänestä
  • Hei kannattaa äänestää Jari Kilkkalas Utsjoelta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Smp fani lamilta kirjoitti:

Kukaan muun ei jaksa valittaa kunte Kartsa, hän on un feiforitite, äänestän häntä. Säs äm bee kunniaan me voitamme vaalit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu