Kukaan muun ei jaksa valittaa kunte Kartsa, hän on un feiforitite, äänestän häntä. Säs äm bee kunniaan me voitamme vaalit.
Kari Ikkala on mun favourite
Smp fani lamilta
25215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
neuvostonuori. isänmaa kaipaa sinunlaista älykkyyttä.
Älä yt mää olen VALITTAJA ADDIKTI JAVALITAN KOHTA MYÖS IKKALASTA
upeeta.mahtavaa.taas hienoja neuvostoliittolaisia ajatuksia.tsemppiä valitsemallesi uralle.
Mutta kuka onkaan Lammin taitavin banjonsoittaja?
SARI RAUTIO on mun fafourite. HÄN on seuraavan valtuuston kaunis tyylikäs Nuija nainen. Eikä mikään nuttura pää.
Muut nimet pois, tämä on Kortsun Blogi
Valitan! Vaikka Lammista.
Kyllä Ilkkala on ykkösnimi seuraavissa vaaleissa. Äänet täältä.
Täällä Fooridassa me myös diggaamme kartsaa, hän on täällä aina talvisin kolme kuukautta kirjoittamassa VALITUKSIA
Täällä kanssa ääni menee sinne, Suomi ulos eurosta ja vähän muutakin. Rötös herrat kiikkiin ja valta kansalle. Voi halvemmaksi ja leipää kanssa. Keski olut takaisin Alkoihin.
Kari käymään Lammille tutustumaan Lammin asioihin.
Keski Häme voisi kutsua ja sponsata.
Itse asiassa voisi kutsua, tarjota tontin ja sitten vielä erominen hämeenlinna suurkunnasta
Ilmankos,, verot nousi hämeenlinnassa kun lammi liitettiin tänne, pois aivan kuten kreikkakin eurosta, ¨joten valtakunnassa kaikki hyvin.
Pääasiassa olisi kiva päästä valituksista eroon
Valituksia saattaa olla ihan fixu tehdä kun kunnan talous on lähes selvitystilassa. Tää kokdem porukka ei näytä välittävän mitään. Jos Ilkkalasta ei ole muuta hyötyä niin se ainakin että suhmujengi tiedostaa että joku seuraa kunnan taloustilannetta. Suhmujengihän yritti syöttää kuntalaisille menokatteen nousun olevan 2,5 %. Ilman Ilkkalaa tämä pissitys olisi mennyt täydestä. Ilkkala näes paljasti nousun olevan 5% eli tasan kaksi kertaa suurempi.
gari Ilggala päästää meidät valitugsillaan kehityksestä eroon
Hieno huomio
Tarkistin laski mellani saman, 5 on 2 kertaa suurempi kuin 2,5 !!,
Voi kun voitais Hämeenlinnassa vain jatkaa kuten tähänkin asti: Ottaa velkaa ja vähentää, vähentää, vähentää peruspalveluja. Kaikki koulut ois saman katon alla. Eri ikäiset samoissa tiloissa. Miksei samalla ikäihmisetkin. Se kehittää, kuten Sari Rautio on viisaasti sanonut. Ei se haittaa, että tutkimukset väittää pienten lasten sellasessa kärsivän ja kiusaamisen lisääntyvän huikeasti. Kärsimys vahvistaa ja kasvattaa. Kokoomus haluaa, että vain vahvat jää henkiin. Kiva tollanen ideaparkkityyppinen autotalokin. Se on tosi tarpeen. Meinaan että varmaan loppuu sitten kokonaan terveydenhuolto kun kunta satsaa tärkeämpiin kohteisiin kuin ihmisiin. Jokainen saa huolehtia omasta terveydestään itse. Ottaa niinku vastuuta itsestään. Ja rakennettas KOKO Vanajavesi täyteen kaikenlaista kivaa, niinku Lontoossa. Oltas vähän mekin kuin suurkaupunkilaisia. Ja ehkä, EHKÄ, jollakin laskutavalla, tulee uusia työpaikkoja. Saa kyllä maksaa mitä vaan, että päästään Guinnessiin. Jos ei muuten niin kunnan päättäjien ainutlaatuisesta osaamattomuudesta ja kunnan satumaisista veloista.
Minä vaadin, että ehdokkaani valittaa kaikesta !
Kaikki tietää sut pienimunaseks jo muutenki ei sitä enää eriksee tarvii mainostaa
No muttaon mulla sentään 5 cm pitkä eikä 2,5 cm niinkuin väittivät Raatihuoneella, se on kaksi kertas pitempi.
Kiitos tiedosta K. Äänestäjien on hyvä tietää tuokin yksityiskohta.
Hei kannattaa äänestää Jari Kilkkalas Utsjoelta