Onko Agia Marinassa , Orion Star hotellissa matkanneita ?
Minkälainen kaksio ? siisteys ? näköalat ?
Lähellä kauppoja tai ruokapaikkoja ? Hintataso ?
muuta huomioon otettavaa
Orion Star Agia Marina
8
1703
Vastaukset
- Kreetalle
Kiinnostaa myös hotellin tiedot, onko huoneistoissa tv ?
Ilmastoinnista jossakin viestissä oli, että maksaa laksioihin 10 e/vko.
Pääseekö Agia Marinan kylästä minijunalla Limnoupoliksen vesipuistoon, mitä maksaa, kauanko matka kestää ?- reissuun pian
Eikö tosiaan kukaan ole käynyt Orion Starissa ??
- 20 vuotta kreetalla
Orion Star - Agia Marina
Asuimme toukokuussa 2011 ylimmässä kerroksessa kaksiossa, josta oli upeat näkymät Hanian lahteen. Hotellin yleisilme oli siisti, kaksiossa oli normaali keittiövarustus ja TV.
Kanssamatkustajat olivat pääosin ruotsalaisia, ei mitään ongelmia.
Rantakadulle oli reilu 100m sieltä löytyi kaikki tarpeellinen, kuten kaupat ja ravintolat. Allasalue ei ole kovin suuri, mutta se oli ihan siisti , siinä oli pieni allasbaari josta sai normaalit mömmöt sekä juomiset.
Noista kuvista näkyy sen rannan ja rantakadun etäisyys hotelliin. Rappuja on jonkin verran joten jalkavaivaisen paikka ei hotelli ole.
https://picasaweb.google.com/103770307053442576545/4Heinakuuta2012#5761302281314353410
https://picasaweb.google.com/103770307053442576545/4Heinakuuta201202#5761302482444962626
https://picasaweb.google.com/103770307053442576545/4Heinakuuta201203#5761302689052138562- Kreetalle
Kiitos tiedoista ja kuvista !
lauantai aamulla pojan kanssa lähdetään : ) - !
Kreetalle kirjoitti:
Kiitos tiedoista ja kuvista !
lauantai aamulla pojan kanssa lähdetään : )Sattuisiko olemaan huoneiston sisältä kuvaa ?
- Palannut ei palanut
! kirjoitti:
Sattuisiko olemaan huoneiston sisältä kuvaa ?
7.-14.7.2012 erittäin kuuma viikko Kreetalla Agia Marinassa / Orion Starissa vietettiin, onneksi huoneistoon sai lisämaksusta ilmastoinnin, lämpötila oli iltaisin 28-30 ja päivisin yli 40. Orion Starissa oli mukava uima-allas ja baari, josta sai ruoka-annoksiakin !! Helteessä ei nimittäin jaksanut kauas kävellä ja hotelli on ylärinteessä ! Mäen alhaalla päätien varressa löytyy pikku kauppoja ja ruokapaikkoja, rannallekaan ei pitkä ! Rannalla oli paljon kaupittelijoita; hierontaa, laukkuja, lakkeja, aurinkolaseja yms. mutta onneksi uskoivat kun sanoin "no thanks!"
Siisti ja mukava hotelli, voin suositella ! Agia marina rauhallinen paikka, vaikka sesonki aika olikin, rannalla Plataniaksen suuntaan näytti olevan väkeä lähes "mustanaan", mutta heti Agia Marinan kohdassa oli rauhallisempaa : )
- aggis
Onko tämän tai viime vuoden kokemuksia ko hotellista?
- Kreetaltapalannut
Meidän majoitus piti olla RElax starissa, mutta olikin siirretty Orion Starin puolelle. Eipä tuota oikein erottanut, mikä osa oli mitäkin hotellia. Orion Starin studio oli oikein siisti ja tilava kaksio, kaksi ovea parvekkeelle, allasnäkymät meillä, osalla merinäkymät, vessassa suihkukoppi !, hyvä siivous, mahdollisuus ilmastointiin/lämmitykseen eri maksusta, telkkari (ei meillä tarvittu). Allasalue melko pieni, mutta kuitenkin riittävä. Allasbaarista sai aamupalaa, muutoinkin syötävää ja tietysti juotavaa. Happy hour 16-17 (2 drinkkiä yhden hinnalla, 7e:lla). Allasalue suojaisa, jos oli tuulinen päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3702878Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201569Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481380Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan131101Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa571017Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta28988En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm82943- 80918
Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149908Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205849