Kertokaa kokemuksia aloittelevalle motomimmille
ONKO Motoguzzi Nevada hyvä ajettava ??
moto Hellu
1155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen ajanut Nevadalla n. 30´000km. Se on hyvä pyörä siinä, mihin se on tarkoitettu; Eli rauhalliseen ajoon turhia hötkyilemättä. Tarvittaessa kulkee >150km/h, jos niin on tarvis. Sopii hyvin kaupungissa pyörimiseen, koska ajoasento on pysty.
Matka-ajossa verraton, sillä a) näkee myös maisemia b) leppoisa matkantekijä, jolla sujuu pitkäkin rupeama c) matkatavaraa kulkee riittävästi ilman selkäreppuakin.
Yhdelle erinomainen kahdelle välttävä. Naiselle myös hyvä, erityisesti jos hänelle ei ole tekovaiheessa annettu kovasti pituus/paksuus -geenejä.
Huollot on myös helppoja tehdä jopa suht. epäteknisen naisenkin. Ja kardaani - yliveto matka-ajossa ja huolettomuudessa.
Mutta, käy koeajolla, vertaa muihin ja sillä se ratkeaa.