ruottalainen peruna oli hyvän kokosta ja makusta hiekkamaan perunaa noin kaksi € kilolta, viereinen laatikko oli suomalaista likasta savimaan tavaraa pientä kun pyyn silmä noin 4 € kilolta, ja maistui todella huonolta apulanta perunalta, ruottis ei maksella kansallisia suomes maksetaan noin 2 miljardii € vuodes silti tämmösiä ristiriitoja on näkyvis, herää kysymys mitä suomen maajussi tekee mielestäni ei yhtään mitään muuta kun nukkuu pankolla tukien päällä, todella järkyttävää, tuet tulisi ottaa heti pois,,,
ostin uuttaperunaa
ota pois
1257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
suomalainen uus peruna on täyttä rehuperunaa todella törkeetä huijaamista...
täyttä sontaa tuovat kauppoihin myytäväksi luulevet olevansa kierojakin , jokainen sen näkee että suomalainen peruna on rehu sonta perunaa todella törkeetä,,,,
Ostitko portugalilaista perunaa, ilman kansallisia tukia kasvattuja, vai onko...
"Euroopan suurin tekojärvi on mullistanut maataloustuotannon edellytykset Portugalin eteläosassa. 1990-luvulla käynnistyneen projektin kokonaiskustannukset ovat noin 2,5 miljardia euroa, josta noin puolet on EU-rahoitusta". MT 2012-07-06
suomen maajussit sai eusta piilotukena juuri 1,7 miljardii € ,,,
Ruikuti, ruikuti, kasvattakaa ite pottunna. Kaupasta turwesäkkiä, reikä säkkiinja pottu turpeeseen. Kasvaa vaikka olohuoneesa, samalla kun pitää näitä palstoja voi seurata kasvun ihmettä, ihaan ite.
elele sää omillas ei veronmaksajien verotulot ole sua varten pummi pahanen,,,
Siis ostit Suomalaista kuitenkin, kun kerta maun tiedät, puhuitko itsesi nyt pussiin?
en ostanna maiston muutaman perunan kaupas ja torel oli vetinen ja raaka maku et silleen, et revi siitä....
Kysynkin, mitä siinä on repimistä jos sää ostat muka jotain ruokatarpeita, äitis niitä ostaa, etkä sää tie minkämaalaisia ne milloinkin ovat.
Maksoitko ensin ne muutaman perunan, ennenkuin maistoit vai tarjoiltiinko kaupassa raakaa perunaa maistiaisiksi?
itte ostan jokasen ulomaisen ruan ja,Hyvää ovat en, vetisii pernaa et nain tällä kertaa,revi siitä,,
ite osti eile helsinki euromarketis torel hyvvää perunaa ja uusia kaikki, et revi siitä, ja,Kilo oli alle euro ja hyviä oli et , Revi siitä..