Mondeo 94

Onko kellään kokemusta mondeon takajarruputkien vaihdosta?
Ilmeisesti pitää ottaa koko bensatankki irti?
Millanen on tuo täyttöputken liitos,saako sitä pitämään jos sen irrottaa?
2142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jarruputket kurvaavat somasti sinne bensatankin päälle ja siellä ne myös lahosivat. Näin kävi minunkin -97 Mondeossa. Bensatankki täytyy ottaa irti ja siinä se menee korjaamohommeleiksi. Tuskin sinulla nostinta on kotona autotallissa. Bensatankki tulee myös tukea alta kun sitä pantaa irroittelee.

Ne jarruputket muuten kannattaa vaihtaa koko matkalle, kun vaihtamaan rupeat.

Äänestä

ei tarvii ottaa tankkia pois,kyllä ne putket sieltä yläkautta saa ujutettua,olen vaihtanut primeran,matun ja mondeon jarruputket,eikä ole tarvinnut tankkia irroittaa,jarruputket on vaihdettava koko matkalle,väliliitoksia ei saisi tehdä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9989799 kirjoitti:

Onko kellään kokemusta mondeon takajarruputkien vaihdosta?
Ilmeisesti pitää ottaa koko bensatankki irti?
Millanen on tuo täyttöputken liitos,saako sitä pitämään jos sen irrottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu