Lentopelko ja huuhaa NLP

jo entinen

Oheiset linkit kertovat totuuden siitä, miten vakavia maailmalla olleet lentoturmat ovat. Niiden aiheuttamia pelkoja ja yleistä lentopelkoa ei hoideta millään tajunnantaito huuhaalla niinkuin NLP. Katsokaa ja lukekaa mitä Terveys- ja sosiaalialan professori Markku Myllykangas kirjoittaa asiasta. Pelkkää uskomushoitoa koko NLP- siis huu haata. Tällaista humpuukia on tämän päivän SHY- ja hypnoosiliitto. Toista se oli Olavi Holopaisen aikana.

2

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nlp Pred....

      Nlp ja hypnoosi on hyvä hoitokeino lentopelkoon. Suosittelen maallikkoliittojen nlp-taitajia ja syviin tiloihin perehtyneitä.

    • Shyläinen

      Jep.
      Monet pelkoa kokeneet ovat saaneet apua erityisesti klassisesta hypnoosista. Ericsolainen hypnoosi on täyttä huuhaata. Ihmetyttää kuka viitsii edes sitä harrastaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6963
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4612
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4105
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3209
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe