1,9tdi BXE koneella vm, 07, ja ei kiihdy, ei siis juuri reakoi kaasupolkimen painamiseen eikä tohdi juuri mitään lähteä ohittamaan, tuo vika korjautuu kun sammuttaa koneen ja käynnistää uudestaan, käytin auton korjaamolla ja niiden taulu väitti että turbon paineanturi viallinen ja se uusittiin, meni kolme päivää ja sama vika on siinä edelleen, ja auton tauluun tulee ilm, "Emission Workshop", jotenkin noin.
Onko jollain tallaisesta tietoa missä voi olla vika?
Passat
4
233
Vastaukset
- daword...
egr vuotaa. ohjelmallisesti kun poistat niin konekkaan paskastu enempää ja kulutuskin tippuu.
- viestin aloittaja
Miten on tuon egr:n poisto alkaako ne tekeen sitä merkkipajalla, vai pitääkö tuollaiset hommat tehdä jossain "nurkantakana pälyillen"?
- Puhallin topissa
??????????????????? Osaako kukaan neuvoa seuraavassa proplemassa, Temp.-Flap Set-Value . Pitääkö olla jonkinmoinen oloarvo vai hakeeko itsestään oikean?kiitos edeltäkäsin jos jotain kiinnostaa!
- 20+7
Moottorinohjaus menee vikatilaan, ettei moottori hajoa.
Ahtopaineensäätöventtiili voi olla viallinen. Tai ahdin voi olla niin karstainen ettei pysty enää säätämään ahtoja. Vaatii mekaanisen putsauksen, tai uuden ahtimen jos itsellä ei ole mielenkiintoa alkaa putsaushommiin.
Jos kyse karstasta, koneen kierrätys voi auttaa jos saat kierrokset nousemaan pikkuhiljaa 4tonnin paikkeille ilman vikatilaa. Pari minuuttia vaikka kakkos tai kolmosvaihteella, mikä nyt sattuu nopeusrajoitus olemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.703841Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883209Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1042494Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.161690Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m741485- 991363
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä501306- 551093
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561060Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1221052