torille

Nyt vain torille turhuuden markkinoille, se pullistelee rihkamakauppiaita.
3264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sopiva ilma näyttää tulevan, vettä örveltää koko päivän.

Äänestä

Säästyypähän nekin eurot torin vieressä olevan pankin tilille,kun ei mene torille notkumaan ja rihkamaa ostamaan.

Äänestä

Voihan tori- ja markkinariehaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


junntijuska kirjoitti:

Nyt vain torille turhuuden markkinoille, se pullistelee rihkamakauppiaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu