Mielestäni jotenkin outo sattuma. Aamulla herätessäni mielessäni oli yksi sana, Rahula. Muistin, että se liittyy jotenkin buddhalaisuuteen ja Buddhaan. Luin viime vuonna kirjan Buddhasta, ja siellä oli ollut sana Rahula. Muistelin, että se oli jokin paikan nimi, mutta hämmästyin Googletuksen jälkeen, että se olikin Buddhan pojan nimi.
Mitä ihmettä, miksi yön jälkeen mielessäni on Buddhan pojan nimi? En ollut miettinyt Buddha asioita esim edellis päivänä, ja vielä vähemmän mitään Rahulaan viittaavaa. Onko kellekään muulle täällä käynyt vastaavaa?
Aamulla herätessäni mielessäni yksi sana?
Rahula?
4
368
Vastaukset 4
- Jooo.
Parasta mitä tuossa tilanteessa voit tehdä on se ettet takerru siihen sanaan, etkä mihinkään muuhunkaan.
- Est R
https://en.wikipedia.org/wiki/Rahula,_Estonia
Vironmatka ajankohtainen? - Köbälä.
Rahaa hullusti halunnut?
Anteeksi, jos tämä oli jokin salaisuus sinusta....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t71940Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227823Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️71781- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59578Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh28538Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞29530- 46517
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29499- 35489