hierojakoulutusta Helsingissä?

hierojaksiko

Oon 26-vuotias lähihoitaja ja nää kiireiset ja epäkiitolliset hommat on alkanu viime aikoina nyppimään mua. Oon miettiny, jos vaihtais alaa ja alkais vaikka hierojaksi..

Onko kellään tietoa stadissa järjestettävistä hierojakoulutuksista? Kuka osaisi antaa vinkkiä, mitä kannattaisi ottaa huomioon ja millaisia kouluja on? Onko kellään hyviä tai huonoja kokemuksia? Entä koulutusmaksu, kuinka kallista se on? Onko mahdollista työskennellä samanaikaisesti? Entä työllisyystilanne alalla? Ja mikä tärkeintä kauan koulutus kestää?

kyseleepi hierojaksiko?

2

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuleva hieroja

      Opiskelen itse Helsingin hierojakoululla ja olen ollut todella tyytyväinen opintoihin. Opetus tapahtuu yksilöllisesti pienryhmissä ja opettaminen on henkilökohtaista. Koulun opettajat ovat alan huippuammattilaisia.
      Tutkinnon suorittaminen onnistuu myös oman työn ohessa, kuten minä olen tehnyt. Opiskelu nimittäin tapahtuu monimuoto-opiskeluna Koulu tarjoaa opintojen jälkeen työllistymismahdollisuuden, mikä on yksi niistä monista seikoista, joka sai minut valitsemaan ko. opinahjon. Koulutus on myös edullista, kun vertaa muihin alan toimijoihin.

      Lisätietoja koulutuksesta kannattaa käydä lukemassa:
      www.opiskelehierojaksi.fi

      terkuin tuleva koulutettu hieroja

    • Anonyymi

      Minä opiskelin Erottajan hierojakoulussa päiväryhmässä viime vuonna. Meidä koulussa oli myös nk. etäryhmä, joka kävi koulua joka toinen viikonloppu. Se oli tarkoitettu työssä oleville, mutta sinne olisi voinut mennä myös tavallinen opiskelija ja saada asumis- ja opintotukea. Päiväopinnot olivat hyvät, mutta etäryhmässä olisin voinut käydä töissä samaan aikaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1792
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1517
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1497
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1175
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe