Mikä Saksalainen prepaid kortti on helpoin ja kannattavin viikon Saksan matkalle? Nettisurffailua varten.
Mikä prepaid kortti Saksasta?
3
464
Vastaukset
- Marlene 555
On siellä tarjontaa, saa nähdä löytyykö täältä tarkkoja neuvoja. Jos osaat saksaa, niin infoa voisi ihan googlaamalla löytyä. Itse katselin keväällä lähtiessäni ja hakiessani iPadille prepaid- korttia. Oli kyllä sellainen määrä tarjontaa, etten saanut siitä mitään selvää. Varsinkin mistä niitä mitäkin kortteja saa!
Lopulta otin paikan päällä helpoimman vaihtoehdon, vastaan tuli Vodafonen liike, sinne marssin ja hetken keskusteltuamme löytyi sopiva ratkaisu. Ei ehkä halvin, mutta en halunnut käyttää tuntikaupalla aikaa parhaan ratkaisun löytämiseen. Ja siellä sai tietysti vielä oikeaa palvelua! Jotkut halpiskortit vaativat ehkä tosi vankkaa tietämystä, siis itsepalvelua.
Yksi paikka mistä voisi myös kysyä, on Suomalaiset Saksassa foorumi! - fymftzig
viikko, mitä välii, maksaako kympin vai viistoista,,,,
kaikkee sitä kysellään... - -100e
Jos on kännykkää vaihtamassa, niin kannattaa pitää silmänsä auki, säästöä voi tulla paljon enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275