Heippa, eli tietojatarvitsisin kyseisetä kamerasta ?
Pysäyttääk hyvin liikkeen, saako tarkkoja kuvia ?
Toki noihin vaikuttaa myös asetukset sekä obiskat, mutta järkkäreillä olen reilusti kuvannut jo aiemminkin.
Panasonic Lumix gf3
2
2369
Vastaukset
- En ottaisi
Peilittömät eivät ole kovin hyviä valintoja liikkuvien kohteiden kuvaamiseen, koska niissä ei tarkennuksen seurantanopeus ole vielä peilijärkkärien tasolla.
Ottaisin huomioon "En ottaisi" kommentoijan mielipiteen. Etsimetön runko saattaa sopia maisemiin mutta kiihkeiden tapahtumien seuraamiseen tuskin. Kyseisestä laitteesta minulla ei ole kokemusta mutta jo bridgellä kuvaaminen takanäyttöä käyttäen on varsin paljon hitaampaa kuin järkkärillä kuvaaminen vaikka zoomia olisikin riittävästi.
Turistimatkoillehan noilla saattaa olla tilausta koska halutaan pitää varusteet mahdollisimman pieninä mutta vanhan liiton miehenä en niitä sekoittaisi varsinaiseen valokuvaukseen. Ainakin omissa rungoissani joissa on läpikatselu ei tarkennus sitä käytettäessä pelaa lainkaan niin hyvin kuin varsinaista etsintä käytettäessä. Noiden toimintojen tarkennusmetodit eroavat toisistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.627876Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675951Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot565358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1112385Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41281Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61247Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052