Mistä hyvä hääpaikka Lappeenrannasta yms?

morsmaikku2013

Olemme menossa naimisiin 27.7.2013. Ollaan tutkittu muutamia vaihtoehtoja hääpaikoiksi, mutta onko kellään omakohtaista kokemusta mikä olisi hyvä? Vuokra hinta saisi olla max. 500-600€, EI A-oikeuksia. Kelpaa siis perinteinen seurojentalo. Itse olen vasta paikkakunnalle muuttanut, niin en tiedä paljoakaan mikä olisi hyvä. Ajomatka saisi kestää 30 min. Kiitos etukäteen asiallisille vastauksille! :)

3

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17+20

      Kannattaa kokeilla hääfoorumeja, naimisiin.info/yhteiso tai amoriini.com

      Kuten huomaat, täällä ei tieto liiku!

    • jamikettu

      Tässä sinulle muutama vaihtoehto aluksi: Tapavainolan talo, Tirilän työväentalo, Hytin VPK-talo, Hakalin työväentalo, eli onhan näitä. Ja vinkin sinulle antoi Tanssiorkesteri JAMIFOX - Hyvää syksyn jatkoa ja Onnen orkesterin valinnassa!
      www.jamifox.net

    • unforgettable1

      Hytin VPK taloa en suosittele.Vapaa palokuntaan kuuluu pyromaani joka polttaa muiden omaisuutta toteuttaakseen omaa pienuuttaan. Ja tämä kaikki on tallennettua tietoa joka odottaa julkaisua heti kun elämän tilanteeni sen sallii!!Kyseisellä henkilöllä ei ole hajuakaan kenen töppöselle tallasi..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      118
      2728
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      87
      2391
    3. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      65
      1870
    4. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1797
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      168
      1749
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      158
      1576
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1566
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1383
    9. Jokainen suomalainen on velvollinen puolustamaan Suomea

      Kaikilla Suomen kansalaisilla on maanpuolustusvelvollisuus eli velvollisuus osallistua Suomen puolustamiseen. Miesten m
      NATO
      387
      1306
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      28
      1279
    Aihe