liian ankarako

the end

tänään taas sain kuulla että olen liian ankara..äärimmäisen rasittavalle 8v äitin pienelle kullannupulle joka on poispilattu hemmoteltu pikku keisarinna ja 12 vuotiaalle erittäin äänekkäälle itsepäiselle tytölle kun käskin heitä menemään leikkarille pariksi tunniksi..koko viikonlopun ja lähes koko kesän istuneet kotona koneella tai mankumassa äitin helmoissa tai tappelemassa..huom,kyseessä on uusioperhe johon kuuluu vielä14,16,vuotiaat pojat enkä ole yhdenkään lapsen isä.voisin kertoa karua tarinaa uusperheen elämästä ja siitä miten parisuhde voidaan pilata täysin kun kurinpito jää täysin miehen harteille ja mitään keinoja ei saa käyttää tai annettuja rangaistuksia ei tarvitse noudattaa.johdonmukainen kasvatus on ainoa keino suurperheessä,ihan just tulee lopullinen loppu koska ei jaksa enää.kaikkeni olen antanut yli 3v ja paskaa ja pellenäpitämistä on kiitoksena.

4

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keepgoing

      Kuulostaa rankalta hommalta tuo uusioperheily!
      Ei minun mielestäni liian ankraa, ja tuon ikäisten tyttöjen tulisikin ennemmin viettää aikaa ulkona kuin tietokoneen ääressä :) Rangaistuksista ja yhteisistä pelisäännöistä tulisi pitää kyllä kiinni!

    • nyssykkä

      Helkkarin sinnikäs olet "the end", hattua Sinulle!

      Älä vain luovu kurinpidosta. Onpas äiti, jos ei lapsilleen pidä lainkaan kuria, vaan kurinpito jää Sinulle, eli periaatteessa aivan vieraalle ihmiselle. Minkäslainen/ minkäslaisia se/ne lasten isä/lasten isät ovat, tossujako hekin?

      Älä kuluta itseäsi tuossa kuviossa ihan raunioksi.
      Et lainkaan ole liian ankara...ankarampikin sopii olla. Ei koneella tarvitse olla koko kesää. Minä heivaisin ne masiinat nyt kesäksi huitin helkkariin. Pitää niiden kauniina kesäpäivänä todellakin keksiä jotain muuta tekemistä. Itsekkään tuntuisia lapsia, ja itsekkään tuntuinen äiti. Näyttää siltä, että olet se perheen vastuuntuntoinen vetojuhta, joka nyt sitten ajetaan joka suunnasta loppuun.

      Älä katsele liian kauan.

    • Muuta pois

      Kovat piippuun.
      Kaapeli pois PC:stä, jos sana ei kuulu.
      Otat sen pois silloin kun lapsi ei ole paikalla. Muuten hajoaa koko aparaatti.

      Korjaat pois ruuat, joista tulee sanomista. Roskiin salmannopeasti koko lautasellinen.
      Keräät jätesäkkiin vaatteet, jota ovat lattialla.

      Lähdet jätesäkki olalla pois kotoa. Saapa sitten äitikin miettiä, mitä meinaat tehdä.

      Jos äiti onnistuu taas sabotoimaan toimesi, tee itse sama kuin lapset. Heittele tavaroita, jätä vaatteesi pitkin, kieltäydy kaikesta, mökötä.
      Kysy häneltä, oletko nyt mieluisampii kumppani.

      • nyssykkä

        Hyvä hyvä "Muuta pois"!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      140
      4399
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      45
      3309
    3. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2443
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      23
      1623
    5. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      228
      1594
    6. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      221
      1162
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      24
      1105
    8. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      71
      1093
    9. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      158
      1089
    10. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      62
      813
    Aihe