Lisää näitä "kesyjä" koiria !

näin se vaan on

7

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ghjklöäölkj

      just. lisää vain holtittomia koiria ja omistajia

    • Kouluttamattomia egonjatkeita, koirat pois, ja tyyppi vaarallinen ympäristölleen, vois lähettää Siperiaan
      ...

    • 9+17

      Ja tälläisenkään jälkeen ihmiset eivät tajua, miksi koirat PITÄÄ PITÄÄ KYTKETTYINÄ taajama-alueella.. Koira on eläin, eikä siihen voi koskaan luottaa 100% vaikka se ei ikinä ennen olisi mitään tehnytkään.

      • "koiravihaaja"

        ,,,,,vaikka se ei ikinä ennen olisi mitään tehnytkään.,,,,,

        Niin, kerta se on ensimmäinenkin ja äärimmäisen inhottava kokemus kohteelle jota iso koira puree. Mutta sitähän harva koiranomistaja suostuu ymmärtämään. Koirien käytöksestä valittavat ovat vain koiravihaajia.


      • kjoopa

        Mistä sinä tiedät, mitä nuo koirat ovat ennen tehneet?


    • Sitähän tossa ilmeisesti aiemmassa kaiketi sanottiinkin, että vaikka koira ei olisi ennen tehnyt mitään se pitää pitää kiinni? Koska koirasta ei voi tietää. Minunkin mielestäni joskus koiraihmiset ottavat hirveän huonosti huomioon sen, että lenkillä saattaa kohdata toisten koirien lisäksi mm. ihmisiä, jotka eivät kaikki pidä koirista tai pelkäävät niitä. Heitä tuskin lohduttaa sanat "ei se mitään tee.:"

      • koirat piikille

        Entä jos nuo koirat ovatkin jo aiemmin osoittaneet aggressiivisuutteen, mutteivät vielä näin vakavasti? Yleensä jos koira on aggrressiivinen, sen huomaa siitä jo varhain, mutta kun sellaisia koiria vapaina pitää, niin tällaista sattuu. Koirat piikille, jos ovat niinkin aggressiivisia, että vapaina ollessaan menevät puremaan ihmisiä tai toisia koiria. Kukaan ei kumminkaan tainnut pakottaa noita koiria vieraan henkilön lähelle, vaan ne itse menivät ja purivat, joten eivät koiratkaan aivan syyttömiä ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1083
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      454
    Aihe