alkukuva

kdhfbfb

Huomiota kuvien valintaan. Ruudulta suoraa koneellaistujaan tuijottava pyssynpiippu ei ole korrektia ja osoittaa tekijältä melkoista tunneälynpuutetta.

7

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Missä?

      Mikä ???

    • outo saitti

      Nyt vasta tajuan mitä tarkoitat "alkukuvalla".

      Valitsit ilmeisesti osion Yhteiskunta ja sieltä näit kohti osoittavan asen piipun jonka kautta on linkki tänne.

      Tämä osio on Harrastukset / Metsästys ja kalastus / Aseet / Lait ja luvat joten linkittäminen suoraan tänne on todella erikoinen päätös Suomi24:ltä.

      Ehkä Suomi24 haluaa provosoida ammunnan harrastajia?

    • selvää pottuilua

      Yhteiskunta -otsikon alla on jo pitempää ollut provokatiivinen kuva ja seuraava teksti josta on linkki tänne:

      Pitäisikö aselakia tiukentaa?

      29.5. klo 15:13 Lue lisää

      Ampuma-aseen hankintaan oikeuttava ikäraja on 18 vuotta. Mitä mieltä olet Suomen aselaista ja aseenkantoluvista? Ovatko Hyvinkään tapahtumat muuttaneet suhtautumistasi aseisiin?

    • -

      Tuollainen kuva saa aseharrastukseen neutraalisti suhtautuvan ihmisen kummasti kannattamaan aselain kiristämistä.

      Suomi24 pyrkii vaikuttamaan ihmisten mielipiteisiin.

      Voi olla, että ylläpito alkaa pian surutta poistaa harrastustaan asiallisesti puolustavien aseharrastajien kirjoituksia näiltä sivuilta.

      • ¢

        ei tuossa kuvassa mitään vikaa ole. Eikä se piippu osoita kuvan katsojaa.

        Muuten samaa mieltä kanssasi.


      • hyvääkin mainosta?
        ¢ kirjoitti:

        ei tuossa kuvassa mitään vikaa ole. Eikä se piippu osoita kuvan katsojaa.

        Muuten samaa mieltä kanssasi.

        Minusta - oikeasilmäisestä - näyttää läheltä katsoen siltä että kuvan aseen piippu osoittaa vasempaan ohimooni.

        Miksi Suomi24 haluaa ampua minut?


      • ¢
        hyvääkin mainosta? kirjoitti:

        Minusta - oikeasilmäisestä - näyttää läheltä katsoen siltä että kuvan aseen piippu osoittaa vasempaan ohimooni.

        Miksi Suomi24 haluaa ampua minut?

        ote tuosta aseesta on sen näköinen, että ei tuolla ole aikomustakaan ampua. Jos on, niin saattaa osua mihin tahansa. Siinä mielessä olet oikeassa, että kuva on uhkaava ja varmasti valittu tuohon juuri sen takia. Ihmisiähän ampuu rikolliset ja hullut. Sodassa ammutaan vain vihollisia. On hieman erikoista, että luvallisten aseitten omistajat halutaan leimata rikollisiksi ja hulluiksi. Ei tuo kuva silti ammunnan harrastajasta näytä mitenkään uhkaavalta, mutta varmaan sitten jostain páskahoususta se näyttää siltä. Ihan hyvä huomio aloittajalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      95
      11986
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      107
      9076
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      127
      5046
    4. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      101
      4258
    5. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      81
      4204
    6. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      38
      4177
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3943
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3729
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3613
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3585
    Aihe