polttarimeininki/juhlat

PROBLEMPOLTTARIT

Heipsansaa!

Nyt tarvittaisiin kiperästi vinkkejä.
Sain tässä tänään tietää, että vastuulleni iskettiin hyvän ystäväni polttarijuhlat, jotka olisi tarkoitus viettää ensi tiistaina(10.7.2012). Edellinen juhlanjärjestäjä ei ollut saanut mitään aikaan ja minulla olisi nyt tässä töiden keskellä muutamat päivät aikaa keksiä ja järjestäää ystävälleni elämän yhden muistokkaimman illan!
Itse juhlakalu, niinkuin myös juhlavieraat, on pääosin nuoria kaksikymppisiä-25- vuotiaita typyköitä.
Olen saanut tänään jo koko ohjelman lähes kasaan ja juhlista tulee varmasti loistavat ja ikimuistoiset, MUTTA tässä tulee ongelma:

Lähes kaikki juhlavieraat ovat opiskelijoita, joten pudjettimme ei ole kovin suuri, meillä on järjestettynä jo ohlemat, brunssit, limusiini ja päivän kulku, mutta vinkkejä kaivattaisiin, että mistä saisi varattua näin hät-hätään suhteellisen edulliseen hintaan kabinetin jostain raflasta missä olisi buffet tarjoilu/mahdollisuus saada pientä alennusta siitä/ruokajuotavasta?
Toinen ongelma on juhlien jatkopaikka, eli päivänähän tosiaan oli tiistai ja juhlapaikkana Helsinki, joten vinkkejä tarjoiluiltaan edullisista paikoista, joissa olisi aukioloaika mielellään 04.00- asti ja näin itse nuorena sanottuna: ei kuitenkaan mikään teinipisari- meininki.
Ja ihmisille jotka jo tulette tähän arvostelemaan ja huutamaan sitä kato googlesta: Olen katsonut ja löytänytkin jotain, mutta itse eri paikkakuntalaisena en ole kovin tietoinen mistään Helsingin yöelämän ja ravintoloiden tarjonnoista, joten vinkkejä kaivataan kokeneilta! :)
Jos on jotain hyviä polttari-ideoitakin, tän ne voi toki niitä laittaa jos siltä tuntuu! :)

Kiitos jo kaikille vastaaville, sekä erinomaista kesää!

1

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      5040
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3482
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3335
    4. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2521
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2503
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      25
      2109
    7. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      2059
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1799
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1689
    10. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      182
      1668
    Aihe