Kummallinen uni

Sekava uni

Näin todentuntuisen unen että heräsin, ja luulin siis olevani hereillä sillä unessa nousin sängystä. Sitten katselin ympärilleni ja oikean silmäni näkö alkoi sumentua. Lopulta en nähnyt yhtään mitään oikealla silmälläni, vaan siitä tuli täysin sokea. Aloin panikoida koska luulin todellakin että se ei ole unta ja silmäni on sokeutumassa.

Joku mies ilmestyi, hänen ympärillään hohti kirkkaan värinen aura. Hän alkoi mumisemaan jotain ja paransi oikean silmäni. Tulkitsin että hän oli Jeesus tai jokin pyhimys.

Oikean silmän näkö palasi takaisin, mutta ei sellaisena kun se oli alunperin ollut. Näin samaan aikaan vasemmalla silmälläni tämän todellisuuden, ja oikealla silmälläni jonkinlaisen 5 dimension/henkimaailman.
Siellä 5 dimensiossa oli jotain kummallisia 3-4metrisiä ihmisen näköisiä olentoja.

Unessa oli myös hyvin vahvasti uskonnollisia symboleita, kuten ristiä, sädekehiä, ying yangia jne...

Mietin että mistäköhän tuo uni oikein tuli?
Oli jotenkin todella mielenkiintoista nähdä tämä todellisuus, ja samaan aikaan sellainen sinertävä, hämmentävän tuntuinen utopia jossa näin kaikkien "fyysisten" asioiden läpi, ja pystyin myös kävelemään niiden läpi.

0

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluaisin rakastaa sinua

        Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
        Ikävä
        57
        4594
      2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

        Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
        Maailman menoa
        153
        4213
      3. Tiedätkö mihin

        Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
        Ikävä
        67
        3842
      4. onko kaivattusi

        vaarallinen? :D
        Ikävä
        125
        3810
      5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        43
        3635
      6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

        Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
        Maailman menoa
        78
        3464
      7. Pieni galluppi

        Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
        Ikävä
        98
        3031
      8. Olisiko sinulla

        Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
        Ikävä
        54
        2875
      9. Mitä tuntemuksia

        Rakkaasi ääni herättää?
        Ikävä
        25
        2706
      10. Korjaamo suositus

        Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
        Hyrynsalmi
        14
        2414
      Aihe