ketä

ketä veikkaatte et valtaa paalupaikan ,nyt saksan gp;ssä?
6300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Antonio Pizzonia,Williams BMW

Äänestä

Ferraria ei eturivissä nähdä, se lienee selvä. Viime kisassa Michelin oli ekoilla kierroksilla jopa 4 sek / kierros nopeampi.

Eikös Hockenheim ollut rata jossa painetaan suurin osa kierroksesta urku auki? Rellulla on edelleen pieni tehopula, tuskin asiaa paalulle tällä radalla.

Paalupaikka on siis kolmen tallin kauppa, Williams, McLaren tai BAR. Minusta BAR alkaa pikkuhiljaa tippua isojen poikien kelkasta kauden edistyessä, siksi veikkaan ensisijaisena vaihtoehtona Kimiä ja varamiehenä Montoyaa.

Äänestä

vitsi vaikea kysymys koska räikkönen oli hyvä
britanniassa luultavasti räikkönen pyrkii paalulle ja lähtemään karkuun kuten britanniassa
barrichello on hyvä aika-ajoissa kuten kisoissakin
ja ferrarilla on ollut kova innostus laittaa schumi 2 stopille kun taas barichello 3 stopilla
ja schumin edellisestä paalusta on aikaa
ja renault voi luottaa startti järjestelmäänsä
mutta tuskin he ottavat turhia riskejä trulli tai
alonso tuskin pääsee paalulle sillä renaultille sopii tuollaiset hitaammat radat kuten monaco ja unkari williams saattaa päästä paalulle mutta veikkaan että 3 parhaan joukkoon ei ole asiaa
BAR voi olla vahvoilla uskon että kolmen sakissa on ja sitte oma veikkaus
1.barrichello
2.räikkönen
3.button
4.schumacher

Äänestä

Hockenheimin kilpailut muistetaan usein starttihetkellä tapahtuneista kolareista. Viime vuonna ensimmäisen mutkan tapahtumien johdosta jäi leikki kesken kolmelta huippumieheltä: Ralfilta, Rubensilta ja Kimiltä. Koska Michaelilla on tuosta Hocken startista paljon huonoja muistoja (mm. kolarit 2000 & 2001), tulee hän lähtemään aika-ajoihin mahdollisimman kevyellä autolla ja nappaa paalupaikan. Tämän esteeksi voi toki tulla huonosti lämpenevät Bridgestonen renkaat, mutta itse veikkaan Schumin ottavan kauden kuudennen paalupaikkansa juuri tuossa punaselkäisten saksalaisten ympäröimässä hornankattilassa.

Äänestä

että ferrarin Rubens Barrichello ja toiseksi nopein Renaultin Fernando Alonso ja kolmas M.Schumacher ja neljäs nopein Kimi Räikkönen ja viides Takuma Sato kuudes lähtöruutu on Button seitsemäs David Coulhard kahdeksas Juan Pablo Montoya ja yhdeksäs Jarno Trulli kymmenestä lähtö ruudusta 11 Nick Heidfeld
12 Oliver Panis 13 Webber 14 Felibe Massa 15 Cristiano Klien 16 cristiano Da Matta 18 Giorgio Pantano 19 Gianmaria Brunic ja viimeisestä lähtö ruudusta Zsolt Baumgartner

Äänestä
  • viimeissestä lähtö ruudusta ei lähde Zsolt Baumgartner vaan ajo virheen tehnyt Williams kuski Antonio Pizzonia!!!
    oon ihan varma että Pizzonia keskeyttää ja myös toine Williams kuski Juan Pablo Montoya ja vielä Williams-BMW on PASKA TALLI!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


xXx kirjoitti:

ketä veikkaatte et valtaa paalupaikan ,nyt saksan gp;ssä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu