Mä oon todella yksinäinen ja itken nykyään monta kertaa päivässä koska mulla ei oo enään yhtäkään ystävää... En tiedä enään yhtään mitä mun pitäis tehdä kun jokanen ihminen jonka oon päästäny lähelleni on jollain tavalla satuttanu mua, ja sen takia mulle on kehittyny todella vakavii luottamus ongelmia. Mä oon vaan niin surullinen kun mulla on niin paljon unelmia mutta en ikinä pääse elämään niitä kun oon koko ajan yksin kotona. Mä oon yrittäny kaikkeni hankkia ystäviä itteni ympärilleni mut siit ei vaan oikeesti tuu yhtään mitään. Viime öinä mä oon yrittäny käätnyy netin puoleen, mut se on aika toivotonta kun täälä on niin paljon kaikenlaisia pedareita ja kusipäitä. Mun on vaikee enään jaksaa uskoo siihen et tässä maailmas on yhtäkään hyvää ihmistä kenen puoleen mä pystyisin kääntymään... Oon alkanut suunnittelemaan jo itsemurhaa kun jokanen päivä on vaan niin tuskasta etten nää syytä jatkaa. Mä pyydän teitä antamaan mulle neuvoja, pliis auttakaa mua. En tiiä kuinka kauan mä pystyn enää tähän...
Mitä tehdä kun kaikki hylkää?
lonely..
9595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ookko tyttö vai poika ja minkä ikänen ps:en ole mikään vitun pedaripappa
Oon 15 vuotias tyttö ja asun salossa
Mä oon 14v tyttö (myöhemmin tänä vuonna 15v) ja asun Pohjois-Savossa. Mut nettikamuks? Mul on sähköposti, face, mese ja oma blogi.
Mäki oon usein yksin kotona, vaikka mulla onki aika paljon ystäviä, mut melkein kaikki asuu kaukana, aktiivisesti kamujen nähään vaan koulus. Mut nyt on kesäloma, eli oon vähän eristyksissä.
Ja netis kyllä on paljon kusipäitä, oon itekkin huomannu. Onneks oon onnistunu löytää muutamia ihan järkeviäki nettikamui ^^
(oma nimimerkki sun nimimerkki = System of Down ''Lonely Day'')
Ja siis pääsen melkein millon vaan nettiin. Yöllä, aamulla, päivällä, illalla. Jollen sit oo jonkun luona yötä. Onneks on oma kone.
:( kuulostaa pahalta, en vaa ossaa auttaa
Moi voisin mieluusti rupee sun netti kamuks (: Laitan vaikka mun mesen tähän [email protected] ota yhteyt jossain vaiheessa?
Juu vaikka (: Nyt pitää viel lenkittää koira, ym. ennenkun pääsen säätää koneen kaa.
trollllllllllllll
Mun on ollu aina helppo saada kavereit/ystävii mut aina jotkut paljastuu iha kusipäiks jotka puhuu must paskaa ja joudun aina pettymään tiettyihi ihmisii enkä oikee enää jaksanu sopia yhenkää ihmisen kanssa joka on muo satuttanu nykysin oon menettäny luottamuksen mun ystävii/kavereihi ja suhtaudun aina niide juttuihi varauksella ja yritän ottaa selvää aina mitä ne on musta puhunu