onko kukaan

tutustunut siihen uuteen "grilliin" siinä "montun" nurkalla, vai onko se edes siinä..:) Olen vain nähnyt jonkun lehtijutun. Onko hyvät ruuat?? isot annokset halvalla vai toistepäin?
61458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on ehottomasti paras, nam. Haluttas mantalle vaan asun nykyään niin kaukana.

Äänestä
  • Mantalla on kyllä isot annokset, mutta maultaan ne ei minun makuhermoja säväytä :) Tai kebeb-annokset siellä on hyviä, mutta muut ruoat ei minua miellytä.

    Astan autogrillillä on tosi hyvät ruoat =)) Pienemmät annokset kuin mantalla, mutta maha tulee niistäkin täyteen (ilman ähkyä ja pahaa oloa ;) )

    Siitä montun viereisestä grillistä ei mitään hajua :)

    Äänestä

  • Tirriäinen kirjoitti:

    Mantalla on kyllä isot annokset, mutta maultaan ne ei minun makuhermoja säväytä :) Tai kebeb-annokset siellä on hyviä, mutta muut ruoat ei minua miellytä.

    Astan autogrillillä on tosi hyvät ruoat =)) Pienemmät annokset kuin mantalla, mutta maha tulee niistäkin täyteen (ilman ähkyä ja pahaa oloa ;) )

    Siitä montun viereisestä grillistä ei mitään hajua :)

    Kyllä Mantan kebu on ykköstä mut Astallakin on aika hyviä kebabbi lautasia..Itse en henkilö kohtaisesti tykkää Astan purilaisista, tai niist pihveistä, mut Scan ateria on ihan sika hyvä minkä sielt saa ostettua!Ihmeen hyvin on Astakin saanut firman pyöritettyä vaik kilpailua on aika paljon..Kyl Kajaanissa on suomen parhaat rillit!! =) ja viel monta..

    Äänestä

Palvelu on ihan jees, tilat siistit, annokset pieniä, mutta maultaan ihan ok.

Äänestä
  • Palvelu tosiaankin ok, kuten myöskin tilat. Yhesti oon kokeillu sieltä kebab ranskiksilla, annos pieni ja mielestäni aika mauton.
    Mutta pitää sitä toistekki kokeilla =)

    Äänestä

alahan mennä keittiöön ja pistä potut tulelle..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sari kirjoitti:

tutustunut siihen uuteen "grilliin" siinä "montun" nurkalla, vai onko se edes siinä..:) Olen vain nähnyt jonkun lehtijutun. Onko hyvät ruuat?? isot annokset halvalla vai toistepäin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu