Hei, olen 20-vuotias syksyllä Hämeenlinnaan muuttava nuori nainen. Haluaisin tietää, onko ko. paikkakunnalla mitään kivaa teatteri-/improryhmää johon kaikki saavat mennä? Olisi mukava saada harjoitettua itseään ja omaa rohkeuttaan ja onhan se äärimmäisen hauskaakin :D uusia tuttavuuksiakin sieltä voisi löytyä. Harrastuksen ei siis tarvitse olla mitään kovin vakavaa, vaan esim tapaaminen kerran viikossa ajankuluksi ja hauskanpidoksi olisi hyvä :)
Teatteri-/improharrastusta Hämeenlinnassa?
asdfrty
2
91
Vastaukset
- LKKÖ
Mä en keksi kun Miniteatterin, ja siellä sä olisit jo "vanha". Netistä löytyy yhteystietoja ni kysyvän sieltä jos et ole vielä toivomaasi improryhmää löytänyt. Harrastajateatteri toimintaa siellä on ainakin vielä muutama vuosi sitten ollut enemmänkin, mutta kulttuurihan se on josta ensimmäisenä säästetään... Ja lähetetään vaikka Kreikkaan. Googleta verkatehdas, sielläkin voi olla jotakin.
- yks hullu myös
paanalle vaan improilemaan?keksi ite juttuja.senkraalisankra tai matki krisseä tai krassea tai susikuatroa.hulluttelua ja kysy ohikulkijoilta ohjetta.ei semkummempapa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253