Hommatkaa talvikamat kesällä!

cruzer.

Morjesta pöytään skeittikansa! Unohtakaa rullat hetkeksi ja funtsatkaa:
Juhannus meni jo, ja ihan kohta on taas Talvi!
Mä tilailin nettikaupoista melkein kaikki lautailukamat uusiks, paitsi kengät, koska ne sovitin myymälässä. Netistä oli hiton helppoo valita juuri ne hilkkeet mitä tarvitsi, eikä ollu sitä kaupoista tuttua ongelmaa, että kahdesta olemassa olevasta mallista on tyydyttävä toiseen, koska muuta ei ole.

Ulkomailla on varsin kilpailukykyinen hintataso, joskin etu saattaa huventua postimaksuun, jos joutuu vaihtamaan vaikkapa kokoa tai väriä.

Mielestäni hyvä puoti oli www.absolute-snow.co.uk kamat lähti heti matkaan ja tuli Fedexillä kotiovelle parilla kympillä. Bluetomatosta tilailin kans kaikenlaista, mutta siellä on kovemmat hinnat ja sikana "eioota". Myyvät siis toimitusaikaa yhtä törkeesti, kuin verkkokauppacom.

Nyt kamppeiden hommaamiseen kului aikaa nelisen viikkoa (surffailu, valkkailu, vertailu, tilaaminen, toimittaminen) ja yhden takin vaihdoin pienempään.

Jos tän säätämisen ois aloittanut vasta joulukuussa, ois talvi mennykkin jo ohi..
Lisäksi sesongin aikaan on "just ne" myyty loppuun "siitä koosta" ja sitte pitää valita satkun kalliimpi heebeli tilalle.

Eipä mulla muuta. Mo.

1

290

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • snooowbo

      Ite hommasin laudat(2kpl ku reilei vetää ni kuluu nopeest ja varmuuden vuoks jos sattuu hajoo) ja siteet keväällä ja vanhoil monoil menee ens kaus ku kerranki löyty sopivasti jalkaan istuvat vaatteist ei oo huolta ku sponsori laittas pakettii tulee marraskuun alkuun

      ps. Kantsii kokeille ride kink hollywood stancel tosi smuutti laskee reilei

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1251
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe