Elikkä suomenkielinen Actionscript 3.0 opas/kirja olisi nyt tarpeen.
Olen suunnittelemassa 2D MMORPG:tä, ja totesin monen keskustelupalstan kautta että Flash on siihen paras kieli. Yritin vältellä Flashiä, koska minulla oli siitä hirveä kuva. Ajattelin että sillä saa aikaan vaan bugisia ja tökkiviä 3d pelejä, mutta niin ei todellakaan taida olla. Nyt kuva flashistä on parantunut ja kun sitä actionscriptiä 3:sta vähän aikaa pienestä oppaasta harjottelin, niin olipa siinä kieli minun makuun :).
Jos suurimman osan actionscript 3.0:sta kertovaa opasta/kirjaa ei löydy, täytynee harkita javaa. Javasta minulla taas on todella vanhan ja kuluneen kielen kuva.
Actionscript 3.0 opas/kirja hakusessa.
0
86
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344067- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842916
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334