mulla olis paljon käsityölehtiä, virkkauslehtiä ja suuri käsityölehtiä sekä kauneimmat käsityölehtiä. mihin kannattaisi niitä tarjota?
varastoihin tilaa
eroon lehdistä
7123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
hmmm. jos taas kertoisit jonkinlaista suuntaa, missäpäin asut, niin olisi helpompi vastata. Käsityökoulut ottavat varmaan vastaan mielellään. Seurakunnan vanhustenkerhot samoin.
Miltä vuosilta lehtesi ovat ?
Tori.fi tai huutonet, kirpparille?
Kansalaisopistot -käsityö. mm
http://www.hel.fi/hki/sto/fi/Palvelut ja ohjeet/Kirjasto
Martat käsityö http://kassamartat.blogspot.fi/
Ammattiopistot
http://www.aikuis-koulutus.fi/muotoilu_kaesityoe___169__.html
kierrätyskeskukset http://www.tampere.fi/ymparistojaluonto/ymparistoopas/jatteet/vahenna.html
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3507 mm vanhat akuankat
olen keskisuomesta. tiedän toki nuo linkit ja yksi olisi tuo paperinkeräys. mutta haluan muutamia euroja näistä kalliista lehdistä. kiitos vastanneille...lisää vinkkejä....kiitos.
Minä vein vanhat käsityölehteni illalla taloyhtiön paperinkeräyslaatikkoon, josta naapurin rouvat dyykkasivat ne seuraavaan aamuun mennessä. Ilmeisesti tarpeeseen menivät : D
Itse möin kirpparilla. Niputin noin 10 lehteä yhteen ja hinnaksi 2 €, ei tarvinnut kotiin takasin kantaa yhtäkään nippua.
Muuta keinoa antaita euroja ei taida olla, koska toimitusmaksut ovat ihan älyttömät!