Nyt ois häämatka kohde hakusessa. Olemme jonkinverran matkustellut nuori pariskunta joka kaipaa nyt kokemuksia eri kohteista. Haemme nyt rauhallista kaukokohdetta, mistä löytyisi myös niitä lähes autioita rantoja, kirkasta snorklaamiseen sopivaa vettä, valkoista korallihiekkaa, stressitön ympäristö ja mielellään mahdollisimman vähän muita turisteja. Emme juurikaan kaipaa yöelämää tai shoppailua matkoilamme. Matkabudjetti liikkuu n.3000-5000e välillä.
Mielenkiinnon kohteina meillä on tähänmennessä olleet malediivit, barbados, dom.tasavalta, kuuba, meksiko,indonesia, kenia ja tansania. Näistä mistään ei itsellämme ole kokemusta, joten kaikki vinkit tulevat tarpeeseen. Myös muita hyviä kohteita saa ehdottaa.
Kiitos jo etukäteen vinkeistänne.
Häämatka
2
247
Vastaukset
- 2+12
Kenia tai Tansania, vaikka lyhyt safari ja sitten Sansibar, Sheycellit tai Mauritius.
Hotelli kannattaa valita huolella sillä ruoka on todella herkullista parhaissa paikoissa.
Uusissa pienemmissä hotelleissa palvelu ja ruoka eivät ole kummoisia. Itse valitsen tästä lähtien suuremman hotellin ja muut turistit kuin pienemmän hotellin ja vähän porukkaa, kokemusta kummastakin. Seychellit, Malediivit sekä joku Karibian saari tulee ensimmäisenä mieleen. Myös Mauritius voisi sopia, kuten joku jo mainitsikin. Itsellä on kokemusta Karibiasta, siellä saattaa aika mennä pitkäksi jos kovin kauan samalla saarella pysyttelee mutta muuten voin todellakin suositella melkein mitä tahansa Karibian saarta lomakonteeksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907326- 373887
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402602- 2302585
- 402403
- 1292329
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202015- 451912