Ajelinpa fillarilla tuolla Erkylän kartanon suunnalla Hausjärven pitäjässä. Kykypuolueen mies oli pystyttänyt tien varteen kieltomerkkejä, joissa kiellettiin autojen pysäköinti ja oleilu metsissänsä. Onko tämä Hausjärven Kokoomuksen virallinen linja vai ihan vaan yhden jäsenen sooloilua.
Vastakkainasettelun aika ei olekaan ohi
5
266
Vastaukset
- Jokamies
Kommunistikin tietää, ettei autojen pysäköinti metsässä ole lain mukaan sallittua.
Suomen Toivolla voi olla aukko sivistyksessä.- Suomen Toivo
Taitaa jokamiehellä olla aukkoja sivistyksen lisäksi käsityskyvyssä. Ei kukaan ole metsään pysäköimisestä maininnut mitään. Kyllä se ihan tarkoittaa yksityistien laitaan pysäköitiä ja metsissä oleskelua. Kumpaakaan ei tietääkseni voi kieltää. Tosin en ihan varma ole tuosta pysäköinnistä. Voikohan se riippua siitä onko tielle saatu valtiolta avustuksia.
- Jokamies
Suomen Toivo kirjoitti:
Taitaa jokamiehellä olla aukkoja sivistyksen lisäksi käsityskyvyssä. Ei kukaan ole metsään pysäköimisestä maininnut mitään. Kyllä se ihan tarkoittaa yksityistien laitaan pysäköitiä ja metsissä oleskelua. Kumpaakaan ei tietääkseni voi kieltää. Tosin en ihan varma ole tuosta pysäköinnistä. Voikohan se riippua siitä onko tielle saatu valtiolta avustuksia.
Kerrataan nyt vielä tämän Suomen Toivon itse kirjoittamaa tekstiä: "Kykypuolueen mies oli pystyttänyt tien varteen kieltomerkkejä, joissa kiellettiin autojen pysäköinti ja oleilu metsissänsä".
Siis pysäköinti ja oleilu.
- Marjamaat
Onkos siellä hyvät marjamaat, kun siellä näkee niin paljon autoja tiensivusssa? vai onko kaikki vain pälvellä.
- Suomen Toivo
Mustikanvarpuja on metsä täynnä. Vaikuttaisi myös olevan juuri hyvää mäntymetsää puolukalle,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424330
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384089- 643746
- 1083625
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333547Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643357- 872932
- 542835
- 252646
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142354